کد خبر: 89137

شهردار کرمان گفت: ساخت تقاطع غیرهمسطح سه راهی شرف‌آباد کرمان در حال مطالعه است و تا پایان امسال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان که با حضور رئیس و اعضای شورای شهر برگزار شد با بیان اینکه خیرینی که به شهرداری مراجعه می‌کنند توان کاری و مالی آنها ارزیابی شده و بعد شهرداری با آنها مشارکت می‌کند اظهار داشت: نظارت بر پروژه‌های خیریه در دستورکار شهرداری است و پیشرفت ساخت براساس برنامه زمان‌بندی رصد می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از بدهی شهرداری کرمان به قرارگاه سازندگی خاتم را با واگذاری زمین جبران کردیم که با قیمت کارشناسی انجام می‌شود گفت: این بدهی بابت ساخت پروژه‌های عمرانی از جمله تقاطع‌های غیرهمسطح بوده که با پیمانکاری قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) احداث شده است.

شهردار کرمان بیان کرد: مصوب شد برای ایجاد بلوار سردار سلیمانی و تملک املاک موجود در این بلوار شهرداری بتواند با طی مراحل قانونی راساً اقدام کند تا در کار تسریع شود.

وی با بیان اینکه شهرداری کرمان بیش از 50 پارک و بوستان در سال جاری افتتاح کرده که هزینه نگهداری این پارک‌ها و نیروی انسانی مستقر در آن نیازمند اعتبارات است عنوان کرد: بودجه شهرداری برای سال 1400 مبلغ هزار و 500 میلیارد تومان بسته شده و جزئیات آن به شورا ارسال می‌شود.

عالم ‌ زاده با اشاره به اینکه ساخت تقاطع غیرهمسطح سه راهی شرف آباد در حال مطالعه است و تا پایان امسال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود افزود: 20 اتوبوس جدید خریداری شده که وارد کرمان شدند و آخر هفته با حضور مسئولان استان کرمان از آنها رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه سمپوزیوم مجسمه‌سازی در فروردین ‌ ماه سال آینده در شهر کرمان برگزار می‌شود گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا تمام عوارض اصناف بخشیده شد و اجازه ندادیم بر مردم فشاری تحمیل شود.