کد خبر: 89146

استاندار کرمان روز گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار به مدیران کم کار هشدار داده و گفته است، در صورت صلاح دیدش، درهای انبارها را با اختیار خودش باز و بازار مصرفی را تغذیه می‌کند، این مدیران چه کسانی هستند که روند مدیریت استان را کند و یا باعث کمبود و گرانی کالاها می‌شوند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، آذرماه 98 بود که فدایی استاندار وقت کرمان در جلسه شورای معادن استان کرمان از عملکرد بد برخی مدیران دولتی کرمان سخن به میان آورد و گفت: «مصداق‌هایی از عملکرد بد دستگاه‌های اجرایی استان مشاهده می‌کنیم که هیچکس پاسخگو نیست».

حالا اما بعد از 14 ماه از آن روز، زینی‌وند استاندار کنونی که حدود سه ماه سکان اداره اجرایی استان را در دست گرفته روز گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار، فهوای کلام همان جمله اعتراضی استاندار سابق را بیان و به مدیران کم کار هشدار می‌دهد.

او این را هم اضافه کرده که در صورت صلاح دیدش، درهای انبارها را با اختیار خودش باز و بازار مصرفی را تغذیه می‌کند.

این مدیران چه کسانی هستند که روند مدیریت استان را کند و یا باعث کمبود و گرانی کالاها در استان کرمان می‌شوند؟

روزهایی که می‌آیند و می‌روند و تنها به آنها هشدار می‌دهند ...

مدیرانی که وجدان کاری و انسانی را زیر پا گذاشته‌اند و دست و پا زدن مردم را در تامین کالاهای اساسی و معیشتی می‌بینند اما چوب لای چرخ جریانِ زندگیِ آنان می‌گذارند.

خدا می‌داند که چه زندگی‌هایی از هم پاشید و چه ضررهای اقتصادی به خانواده‌ها زده شد.

ماه‌هایی که گذشت و ما خبرنگاران از سیر صعودی هزینه‌ها گفتیم ... از پرواز قیمت مرغ و تخم مرغ و پنیر و کره و گوشت و ... نوشتیم و از بازار متلاطم مسکن و بورس خبر دادیم، از مسائل و مشکلات متعدد گفتیم و فریاد کشیدیم، اما چه کسی آن‌ها را شنید؟ چه کسی در جهت رفع آن‌ها پا به رکاب شد؟ قیمت مرغ را به عنوان یکی در هزار مثال می‌زنم که ماه‌هاست سرخط خبرها شده، اما دستگاه عریض و طویل دولتی در کنترل قیمت آن وامانده است.

یا روغن، دیگر کالای اساسی، مدت‌هاست بالانشینِ جدول قیمت‌ها شده و در مغازه‌ها و مراکز خرید، نایاب است.

باید دید که آیا استاندار درهای انبارها را برای تامین این کالاها باز خواهد کرد؟

اما قبل از آن؛ سوال مهم این است که آیا دو استاندار ما در این ایام مقصران و مسببان اصلی این اتفاقات تلخ را می‌شناختند؟ چه کسی به این سوال پاسخ می‌دهد؟