کد خبر: 89151

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: فعالان اقتصادی متعهد شدند ۷۲۰ کلاس درس در استان کرمان بسازند که ساخت ۴۵۰ کلاس درس آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سیدمحمد واعظی‌نژاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان کرمان پهناورترین استان کشور است اما جزو 10 استانی هستیم که سرانه فضای آموزشی استان زیر میانگین کشوری است اظهار داشت: 51 درصد اعتبارات ملی و 127 درصد منابع استانی برای امر مدرسه‌سازی و توسعه سرانه فضای آموزشی استان افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در 13 شهرستان استان بسیار پایین بود که در اولویت قرار گرفتند ادامه داد: 300 پروژه نیمه تمام در استان فعال شده و تعدادی از این پروژه‌ها در دهه فجر افتتاح و تحویل آموزش و پرورش شدند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با عنوان اینکه هزار و 550 کلاس درس در استان بخاری نفتی داشتند که امسال این بخاری‌ها جمع‌آوری شده و سیستم گرمایشی آنها استاندارد شده است گفت: سال 1400 سال خداحافظی با بخاری‌های نفتی در مدارس استان کرمان است.

وی با بیان اینکه مهمترین اولویت ما برقراری عدالت آموزشی در استان است افزود: سال گذشته و امسال مسائل بهداشتی مدارس به واسطه شیوع بیماری کرونا در دستورکار قرار گرفت.

واعظی‌نژاد بیان کرد: در تعدادی از مدارس ما سرویس بهداشتی وجود نداشت که با کمک خیرین ساخت سرویس بهداشتی به‌ویژه در مدارس جنوب استان کرمان را پیگیری کردیم.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات حوزه آموزشی یکنواختی فضاهای آموزشی بود که برای دانش‌آموزان مناسب نبود گفت: در این سال‌ها معماری مناسب مدارس به‌خوبی انجام شده و تعدادی از مدارس استان در سال جاری با سیستم نوین تجهیز شدند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از منابعی که امسال روی آن برنامه‌ریزی کردیم مشارکت مردم و خیرین در امر مدرسه‌سازی بود افزود: امسال 230 میلیارد تومان مشارکت خیرین در ساخت مدارس بوده است.

وی با بیان اینکه امسال طرح آجر به آجر بسیار موفق اجرا شد و مردم مشارکت بسیار خوبی به‌ویژه در ایام ماه محرم امسال داشتند ادامه داد: اتاق بازرگانی استان به‌خوبی فعالان اقتصادی را پای کار آورد و متعهد شد 720 کلاس درس در قالب 120 مدرسه را بسازد که تاکنون ساخت 450 کلاس درس آغاز شده است.