کد خبر: 89175

سی سخت در روزهای سختی به سر می برد و سردی هوا و شرایط کرونایی اوضاع وخیمی را برای مردم زلزله زده این منطقه رقم زده است.

 

امین گزستانی مسئول گروه جهادی" خادم الشهدا "کرمان در گفت و گو با خبرنگار "کرمان خبر" اوضاع منطقه زلزله زده "سی سخت" را تشریح کرد.

وی گفت: سی سخت در روزهای سختی به سر می برد و سردی هوا و شرایط کرونایی اوضاع وخیمی را برای مردم زلزله زده این منطقه رقم زده است.

گزستانی با اشاره به حضور نیروهای امدادی و گروه های جهادی در سی سخت افزود: خوشبختانه هلال احمر در روزهای نخست امکانات اولیه را در اختیار زلزله زدگان قرار داده است و گروه های جهادی نیز مشغول طبخ و توزیع غذای گرم ، شستشوی قالی زلزله زدگان ، توزیع چادر و وسایل گرمایشی هستند.

زلزله سی سخت

این مسئول به حضور گروه های جهادی کرمان  اشاره کرد و گفت: تاکنون گروه های"معراج الشهدا" ، قرارگاه "خاتم الانبیا"  و پایگاه مردمی "حیدرکرار" برای خدمت رسانی به هموطنان زلزله زده "سی سخت" در این شهر مستقر شدند و با توجه به تجربه این گروه ها در زلزله "کوهبنان" در صدد هستیم با کمک خیرین بازسازی 5 تا 10 خانه را در اولویت قرار دهیم.

گزستانی با تاکید بر اینکه دیگر اولویت اصلی زلزله زدگان" سی سخت" چادر یا غذای گرم نیست ،تصریح کرد: اکنون با وجود سرمای هوا اصلی ترین نیاز این مردم "کانکس" است ،زیرا حتی با وجود وام 20 میلیونی  بلاعوض وعده داده شده دولت نیز امکان خرید کانکس برای هر خانواده امکان پذیر نیست.

مسئول گروه جهادی" معراج الشهدا" کرمان افزود: تقریبا تمام خانه های" سی سخت "نیازمند بازساری هستند و بسیاری از منازل باید به طور کلی  تخریب و نوسازی شوند که با شرایط اقتصادی کنونی و وضع معیشت زلزله زدگان  امری  بسیار دشوار است و مااز  خیرین و مالکان محترم  کارخانجات مصالح ساختمانی انتظار داریم با اختصاص مصالح به قیمت تمام شده به یاری این هموطنان شریف بشتابند و کمک های خود را به بازسازی سرپناه این عزیزان اختصاص دهند.

زلزله سی سخت

گزستانی با یادآوری مهر مردم "سی سخت " به سایر هموطنان طی حادثه سقوط هواپیما در این منطقه خاطرنشان کرد: در زمان سقوط هواپیما در این منطقه ،مردم مهربان "سی سخت" درب منازل خود را به روی هموطنان باز گذاشتند و خانه های خود را در اختیار اعضا هلال احمر قرار دادند و امروز زمان جبران مهر این مردم شریف است تا در سرمای جانکاه این منطقه ،شب را در چادرهای سرد سر نکنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود  با بیان اینکه خادمان گروه های جهادی کرمان ذیل نام " جوانان دیار حاج قاسم"  به زلزله زدگان سی سخت خدمت رسانی می کنند گفت: مردم رنج کشیده این منطقه با شنیدن نام "حاج قاسم" برای این عزیز شهید اشک می ریختند و ما شاهد ابراز ارادت خالصانه  آنها به" سردار سلیمانی" و خادمان کرمانی آنها هستیم. 

مسئول گروه جهادی "خادم الشهدا" در پایان تصریح کرد: بنا بر تصمیم گروه های جهادی هم استانی های عزیزمان می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب پویش "قرار همدلی"  که به دست سردار" شهید حاج قاسم سلیمانی"، برای کمک به سیل زدگان خوزستان راه اندازی شد واریز کنند و یاری گر مردم شریف سی سخت باشند.

انتهای پیام/