کد خبر: 89187

امام جمعه کرمان گفت: در رویکرد جدید شورای فرهنگ عمومی استان کرمان کارهای خوبی انجام شده اما تا نقطه مطلوب فاصله جدی داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، 237‌مین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، علی زینی‌وند استاندار، سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان و اعضای این شورا در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در این جلسه با تبریک فرا رسیدن عید مبعث اظهار داشت: بعضی از شوراها به لحاظ کیفیت همانند شورای فرهنگ عمومی، شوراهای قابل توجهی هستند.

وی با بیان اینکه در رویکرد جدید این شورا کارهای خوبی انجام شده تا جلسات شوراهای فرهنگ عمومی استان موثرتر باشد اما تا نقطه مطلوب فاصله جدی داریم اظهار داشت: دست‌اندرکاران شوراهای مختلف جلسات را یا اول وقت اداری و یا آخر وقت اداری بگذارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه تشکیل جلسات در میانه وقت اداری مشکلاتی دارد گفت: این مسئله از خدمترسانی به مردم می‌کاهد و باعث می‌شود مدیران از دستگاه خود برای شرکت در جلسات خارج شوند.

علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی با ایجاد کارگروه‌ها در واقع به سمت کیفی‌سازی فعالیت‌ها رفته است اظهار داشت: روح حاکم بر فرهنگ جامعه ما فرهنگ اسلامی است که باید تاثیر خود را بر نسل جوان ما بگذارد.

وی با بیان تأکید بر اینکه محصول جامعه اسلامی ما باید حاکم شدن روح قرآنی در سطوح مختلف جامعه، به‌ویژه درون خانواده‌ها باشد گفت: دانش آموزان و جوانان کشور را با رفتار قرآن تربیت نمی‌کنیم که اشکال نظام آموزشی در کشور است.

استادار کرمان ادامه داد: متأسفانه جوان ما بیش از آنکه از فرهنگ قرآنی اثر بپذیرند از سایر منابع اثرپذیری دارند که باید برای این معضل مهم برنامه داشته باشیم.