کد خبر: 89200

کارشناس هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه سرعت وزش باد به شهر کرمان به ۷۷ کیلومتر بر ساعت رسیده گفت: وزش باد تا فردا ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، مریم سلاجقه کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمان ، با اشاره به اینکه دو روزی است که وزش باد پدیده غالب هواشناسی در استان است اظهار داشت: در روز گذشته سرعت وزش باد به شهر کرمان به 77 کیلومتر بر ساعت هم رسید.

وی با بیان اینکه امروز هم وزش باد ادامه داد و این پدیده همراه با گرد و غبار است ادامه داد: در سایر شهرها نیز وزش باد را داریم البته در لاله‌زار بارش پراکنده باران نیز گزارش شده و سرعت باد در این منطقه به 50 کیلومتر بر ساعت هم رسیده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه امروز سرعت لحظه‌ای باد به گونه‌ای است که احتمال خسارت به سازه‌های شهری وجود دارد افزود: توصیه می‌شود که هم استانی‌ها در حد امکان از تردد در فضای باز خودداری کنند.

وی با بیان اینکه گرد و غبار کاهش دید و کاهش کیفیت هوا را به همراه دارد گفت: توصیه می‌شود کسانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمان را داند حتماً قبل از آغاز سفر از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

سلاجقه با اشاره به اینکه از فردا سرعت وزش باد در استان کاسته می‌شود افزود: فردا تنها در مناطقی از جنوب شرق استان وزش باد را خواهیم داشت البته امروز و فردا کاهش دما در استان را داریم؛ به ویژه صبح فردا که احتمال خسارت سرمازدگی در باغات شمالی و غربی استان وجود دارد.

امین باقری فرماندار ریگان نیز با بیان اینکه گردوغبار در این شهر به 3 برابر حد مجاز رسیده اظهار داشت: گردوغبار شدید علاوه بر مسدود کردن راه 11روستای ریگان  باعث مشکلات تنفسی برای 13شهروند ریگانی شده است.

وی وضعیت ریگان را خطرناک اعلام کرد و افزود: گردوغبار شدید در ریگان  به مزارع گندم و جوی این شهرستان خسارت وارد کرده  و کارشناسان در حال برآورد خسارت هستند.