کد خبر: 89221

مدیر گروه بیماری های داخلی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری عده زیادی از مردم نسبت به این بیماری دلایلی ساده اما قانع کننده از احتمال گزارش مثبت کرونا جهش‌ یافته در طی روزهای آینده در جنوب خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، امین سعیدی امروز در جمع خبرنگاران پیرامون کرونای جهش یافته انگلیسی اظهار داشت: موارد جدید کرونا جهش یافته  انگلیسی در هرمزگان، سیرجان، کرمان و بم مشاهده شده است.

وی تصریح کرد: برگزاری دید و بازدیدهای عیدانه در خانواده‌ها، مراسمات متعدد عروسی با توجه به وقفه چندین ماهه، خسته شدن مردم از خانه‌نشینی و مسافرت‌های اخیر طی روزهای قبل، قدرت سرایت بالاتری نسبت به کرونای معمولی دارد.

مدیر گروه بیماری‌های داخلی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان داشت: بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری عده زیادی از مردم نسبت به این بیماری دلایلی ساده اما قانع کننده از احتمال گزارش مثبت کرونا جهش‌ یافته در طی روزهای آینده در جنوب خواهد بود.

وی افزود: باید همه جدی باشیم و سخت‌گیر و ترس منطقی و رفتار هوشمندانه نسبت به پیشگیری از این بیماری را همگی داشته باشیم.

 سعیدی اظهار کرد: ماسک‌ها را برنداریم، روبوسی عیدانه نداشته باشیم، دید و بازدید تا حد امکان نداشته باشیم، در مراسمات در صورت امکان شرکت نکنیم، مسافرت نداشته باشیم، به‌جای مسافرت به شهرهای مجاور طبیعت را جهت گشت و گذار انتخاب کنیم و هر گونه علائم سرما خوردگی خصوصا همراه با سرفه و تنگی نفس را کرونا فرض کنیم.

وی خاطرنشان کرد: صدای پای کرونای انگلیسی در پشت دروازه‌های جنوب کرمان، کاملا به گوش می‌رسد و لازم است همه هوشمندانه رفتار کنیم.