کد خبر: 89231

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: مجلس تصویب قوانین جدید را متوقف و قوانین موجود را اصلاح کند و بهترین پشتیبانی از تولید مانع‌زدایی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سید مهدی طبیب‌زاده صبح امروز در نشست بررسی راهکارهای تحقق شعار سال که با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: از دید بخش خصوصی بهترین پشتیبانی از تولید مانع‌زدایی است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به‌خوبی شعار سال 1400 را مانع‌زدایی انتخاب کردند گفت: قوانین و مقررات زیادی وجود دارد که از تولید و سرمایه‌گذاری ممانعت می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه وقت عمده فعالان اقتصادی در اخذ مجوزات و استعلامات صرف می‌شود بیان کرد: بهتر است مجلس شورای اسلامی تصویب قوانین جدید را متوقف کرده و قوانین موجود را اصلاح و بازنگری کند.

وی با بیان اینکه قانون نانوشته‌ای برای جلوگیری از تولید در کشور وجود دارد چرا که بیش از ده سال است که شعار سال با موضوع اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاری می‌شود اما باز هم مشکلات داریم ادامه داد: اجرای قانون حمایت از تولید در مجلس باید در راس امور قرار گیرد.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی قوانین باید در دستورکار قرار گیرد و ببینیم چرا در اجرای قوانین مشکل داریم گفت: چرا محدودیت‌ها در کشور برای تولید و سرمایه‌گذاری زیاد است و نمایندگان مجلس باید در این راستا اقدام کنند.

وی با بیان اینکه سایه دستگاه‌های نظارتی نیز یک مانع در این حوزه شده تا دستگاه‌های اجرایی قدرت ریسک نداشته باشند افزود: قوانین شفاف نظارتی باید بر کشور اعمال شود تا یکبار برای همیشه همه تکلیف خود را بدانند و نظارت بهانه‌ای برای عدم همکاری دستگاه‌ها نشود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه لایحه‌ای در دست تدوین است که از دید فعالان بخش خصوصی مخدوش کردن منابع آبی کشور است گفت: بدهی‌های دولت به بخش خصوصی باید تعیین تکلیف شود چرا که شرکت‌های زیادی هستند که به‌دلیل عدم پرداخت معوقات دولت و بدهی دولت به آنها با ورشکستگی روبه‌رو شدند.

وی با بیان اینکه تغییرات نرخ ارز یک مشکل اساسی بوده و مانعی برای صادرات و واردات شده است افزود: نظام دادرسی مالیاتی کشور باید تغییر و بازنگری شود که باعث تحول بزرگی در اقتصاد کشور خواهد شد.