کد خبر: 89249

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از هزینه‌کرد بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان در حوزه مسکن مددجویان کمیته امداد این استان در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از  خبرگزاری فارس ، یحیی صادقی یکی از اولویت‌های مهم کمیته امداد را تأمین مسکن برای خانواده‌های تحت حمایت دانست و گفت: طی سال گذشته بیش از۲۶۰ میلیارد تومان در حوزه مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان ادامه داد: این هزینه‌کرد در زمینه احداث، تعمیر و ساخت سرویس بهداشتی ۶۹۸۲ واحد انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه حل مشکل مسکن مددجویان تحت حمایت در توانمندسازی آن‌ها نقش مهمی دارد، افزود: تلاش داریم با ساخت، خرید، تعمیر، بهسازی و بازسازی و مقاوم‌سازی منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان به‌ویژه مددجویان ساکن در مناطق محروم نسبت به حل مشکل آن‌ها در حوزه مسکن اقدام کنیم.

صادقی به تفاهم‌نامه منعقدشده بین کمیته امداد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان کرمان اشاره کرد و گفت: ۲۸۴۰ واحد مسکونی از این تعداد واحد احداث شده است.

وی ادامه داد: برای ساخت این واحدهای مسکونی ۲۰۷ میلیارد تومان از اعتبارات بلاعوض کمیته امداد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هزینه شده است.

صادقی به اجرای طرح رضوان توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: طرح رضوان باهدف جذب مشارکت‌های مردمی برای ساخت مسکن مددجویان و نیازمندان اجرا می‌شود که طی سال گذشته ۶۳۰ میلیون تومان توسط خیران در قالب طرح رضوان برای کمک به ساخت، بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن مددجویان استان کرمان هزینه شده است.