کد خبر: 89286

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان گفت: تمام اقشار بسیج استان در اجرای طرح شهید سلیمانی مقبله با کرونا در استان کرمان همکاری دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ محمدعلی نظری شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گام پنجم طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا از 15 فروردین‌ماه سال جاری به استان کرمان ابلاغ شده است اظهار داشت: طرح مقابله با کرونا در سال گذشته در چند گام انجام شد و اقدامات انجام شده حالت پدافندی داشت تا از شیوع و ابتلا به بیماری پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه در ادامه مقابله با کرونا حالت آفندی پیدا کرد تا از موازیکاری‌ها و جزیره‌ای عمل کردن جلوگیری شود گفت: بیماریابی، رهگیری، درمان سرپایی، انتقال بیمار و جلوگیری از تردد غیر حضور در سطح شهر از اهداف طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا است.

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه تیم‌های مراقبتی و حمایتی با استفاده از تمام اقشار بسیج راه‌اندازی و تشکیل شده است افزود: از همکاری هلال‌احمر، سازمان‌های مردم نهاد و همچنین هیئت‌های مذهبی در اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه ظرف 45 روز با همکاری و مشارکت مردم توانستیم به اهداف طرح شهید سلیمانی در استان کرمان برسیم ادامه داد: مسافرت‌ها و خرید شب عید منجر به ایجاد پیک جدید کرونا در کشور و استان کرمان شد که به‌دنبال آن گام پنجم طرح شهید سلیمانی در استان اجرا شد.

نظری با اشاره به اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا در گام چهارم دستاوردهای بسیار بزرگی داشت و از همه مهمتر باعث شد تا کادر درمان نیرو و توان مضاعفی بگیرد عنوان کرد: 271 هزار و 423 مورد خدمات حمایتی و معیشتی در اجرای طرح شهید سلیمانی داشتیم.

وی با بیان اینکه بیش از 93 هزار بسته معیشتی بین آسیب‌دیدگان از کرونا در استان کرمان در اجرای طرح شهید سلیمانی توزیع شد گفت: بیش از 54 هزار نفر فرد دارای بیمار زمینه‌ای در استان کرمان شناسایی شد تا از ابتلای آنها به کرونا پیشگیری شود.

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان به 614 پایگاه فعال سلامت در استان اشاره کرد و افزود: در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان 61 هزار و 255 تست کرونا از افراد گرفته شد تا از تردد غیرضرور آنها به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها جلوگیری شود که در بیماریابی بسیار موثر بود.

وی با بیان اینکه بیش از 400 پزشک به‌صورت داوطلب در اجرای این طرح با بسیج همکاری داشتند عنوان کرد: 27 نقاهتگاه برای بستری بیماران کرونایی آماده واگذاری به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر استان است.

نظری با بیان اینکه رسیدن به اهداف طرح شهید سلیمانی نیازمند مشارکت جدی مردم، کارمندان و اصناف است تاکید کرد: رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و شرکت نکردن در هر تجمعی توصیه می‌شود و امیدواریم مردم برای حفظ جان خود و عزیزانشان همکاری کنند.