کد خبر: 89289

اینجا در دل کویر، جهادگرانی از جنس اخلاص پای کار آمده‌اند تا مرهمی بر مشکلات خانواده‌های نیازمند در روستاهای محروم فهرج باشند، از جمله روستای علی‌آباد شهنوازی که بیش از یک سال است جهادگران برای مردم سرپناه می‌سازند و به آنها آب شرب رساندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، اینجا در دل کویر، جهادگرانی از جنس اخلاص پای کار آمده‌اند تا مرهمی باشند بر مشکلات خانواده‌های نیازمند در روستاهای محروم فهرج، در شهر فهرج با  یک گروه جهادی همراه شدیم تا برای تهیه گزارش به همراه آنان به یکی از روستاهای محروم فهرج برویم.

ابتدا دل به جاده سپردیم و پس از طی مسافت 15 کیلومتری از مرکز شهر فهرج وارد جاده بخش نگین کویرفهرج شدیم به اطراف جاده که نگاه می‌کردیم جز چند نخلستان خرما که در طول مسیر دیدیم کویر خشک و بدون پوشش گیاهی خودش را به رخ می‌کشید.

 

 پس از طی مسافت چندین کیلومتر از جاده به روستای سکهور در بخش نگین کویر فهرج رسیدیم  اتومبیل ما وارد کویرو بیابان شد و از آسفالت فاصله گرفت و رد ماشین‌های که ازآن مسیر گذشته بودند راهنمای حرکت ما در دل کویر برای رسیدن به روستای علی‌آباد شهنوازی بود و پس از حرکت در مسیر یک جاده خاکی به مقصدمان رسیدیم.

روستایی که ساکنان آن محروم‌اند و قریب به یک سال است که گروه‌های جهادی به این منطقه اعزام شده‌اند تا برای مردم محروم و نیازمند این روستا با همکاری بنیاد مستضعفان، مسکن و سرویس بهداشتی بسازند. روستایی که در گذشته از آب آشامیدنی هم محروم بوده است و به برکت حضور گروه‌های جهادی اکنون ساکنان این روستا از آب آشامیدنی مناسب بهره‌مند شده‌اند.

وارد روستا که شدیم خانه‌هایی که جهادگران ساخته بودند به چشم می‌خورد و یک گروه از جهادگران بسیجی نیز در حال ساخت و کاشی کردن یک خانه بودند اما دیگر اینجا از حصار و دیوار منزل خبری نبود، اینجا فرق نمی کند چه سن و چه جایگاهی داری، مهم این است که همه خدمت می‌کنند.

 

محرومیت بالا در روستاهای فهرج

حجت‌الاسلام رضا آقاملایی امام جمعه فهرج هم در جمع گروه‌های جهادی حضور داشت وی از محرومیت این منطقه و این روستا برای ما توضیحاتی داد و گفت: اینجا منطقه‌ای دورافتاده در کشور است که اکثر مردم در فقر مطلق دست و پا می‌زنند، روزهای اولی که به اینجا آمدیم شاهد بودیم بسیاری خانه نداشتند و بسیاری از نعمت سرویس بهداشتی و حمام محروم بودند.

امام جمعه فهرج خواستار مشارکت خیرین برای کمک‌رسانی بیشتر به مردم محروم این منطقه شد و اظهار کرد: امیدواریم با مشارکت و کمک جهادگران بسیجی، خیرین و مردم از دردهای این مردم کم کنیم و لبخندی را به چهره مردم محروم این منطقه بنشانیم.

حضور 10 گروه جهادی برای ساخت مسکن محرومان در فهرج

همچنین حمید ابراهیم‌آبادی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج به خبرنگار فارس گفت: روستای علی‌آباد شهنوازی روستای محروم است و تاکنون 10 گروه جهادی با ظرفیت 148 نفر از بسیجیان برای ساخت منازل محرومین و ساخت سرویس بهداشتی به 6 نقطه از شهرستان اعزام شده‌اند که در ساخت و تکمیل 14 واحد مسکونی با گروه‌های جهادی مشارکت کردند.

 

وی با بیان اینکه ساخت هشت واحد آن قبل از سال گذشته تکمیل و تحویل محرومین شد و 6 واحد دیگر نیز تکمیل شده است که به‌زودی تحویل می‌شود، بیان داشت: 400 بسته کمک معیشتی نیز در این منطقه توزیع شده است.

ابراهیم‌آبادی ادامه داد: سال گذشته 40 گروه جهادی با ظرفیت 520 نفر در منطقه محروم این شهرستان خدمات‌رسانی کردند و تاکنون 87 سرویس بهداشتی در مناطق شهرستان ساخته شده است.

به گزارش فارس، با توجه به محرومیت گسترده در این منطقه می‌طلبد خیران نیکوکار آستین همت را بالا بزنند و برای رفع محرومیت این منطقه مشارکت بیشتری داشته باشند.