کد خبر: 89306

موارد ابتلا به کرونا در پیک جدید بیماری در شهرستان سیرجان پیک قبل را رد کرده است و ظرفیت بیمارستان‌های رفسنجان و سیرجان لب به لب است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سیر صعودی شیوع پیک چهارم ویروس کرونا در شرایطی استان کرمان را درمی‌نوردد که از 23 شهرستان استان هشت شهرستان سیرجان، شهربابک، کرمان، زرند، رفسنجان، بافت، کهنوج و جیرفت دارای وضعیت قرمز، هفت شهرستان انار، بردسیر، بم، رودبار جنوب، کوهبنان، منوجان و نرماشیر در وضعیت نارنجی و هشت شهرستان ارزوئیه، رابر، راور، ریگان، عنبرآباد، فاریاب، قلعه گنج و فهرج در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

در این وضعیت تغییر وضعیت رنگبندی شهرستان‌های جیرفت و کهنوج از نارنجی به قرمز نگرانی را شیوع کرونا در شهرستان‌های جنوبی را افزایش داده و افزایش موارد ابتلا به کرونا در پیک جدید بیماری در شهرستان رفسنجان نسبت به قبل مشهودتر بوده و در شهرستان سیرجان پیک قبل را رد کرده‌ایم و در حال حاضر ظرفیت بیمارستان‌های رفسنجان و سیرجان لب به لب است.

محمد موقری‌پور سخنگوی کمیته کرونا و معاون دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در این شهرستان اظهار داشت: شهرستان سیرجان مانند اکثر نقاط کشور و استان کرمان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

وی با بیان اینکه تعداد بستری‌های کرونایی ما هر روز افزوده می‌شود افزود: در حال حاضر به طور میانگین روزانه 150 نفر بیمار سرپایی مثبت کرونا داریم و بین 110 تا 120 نفر بیمار بستری قطعی و حدود 200 نفر نیز بیمار بستری در بخش کرونای دو بیمارستان امام رضا(ع) و غرضی سیرجان داریم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی سیرجان بیان کرد: به نظر می‌رسد وضعیت قرمز کرونا در سیرجان فعلاً ادامه داشته باشد و نیازمند توجه و مراقبت بیشتر مردم و مسئولان است تا وضعیت این شهرستان از این بحرانی‌تر نشود.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه در حال حاضر موارد بستری قطعی کرونا در استان کرمان 556 مورد است اظهار داشت: از این تعداد 313نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 52نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 70نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 5نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 116نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان تا کنون را 18 هزار و 572 مورد عنوان کرد و گفت: مجموع جانباختگان کرونا در استان کرمان به 2 هزار و 692 نفر رسیده است.