کد خبر: 89337

مدیرعامل مرکز نیکوکاری کوهبنان با اشاره به اینکه طرح نان رمضان را در دستور کار داریم، گفت: افرادی که مبلغی را جهت کفاره یا رد مظالم یا امور دیگر در نظر می‌گیرند ضمن هماهنگی مرکز با نانوایی‌های سطح شهر اقدام به توزیع نان بین خانواده‌های نیازمند می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، خدمت به خلق خدا در دین مبین اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و این عمل در قرآن کریم و روایات به‌عنوان یکی از بالاترین و والاترین عبادت‌ها در کنار ایمان به خدا قرار گرفته است.

ائمه اطهار (ع) خصوصا مولای متقیان در نیمه‌های شب انبان غذا را بر دوش می‌گذاشتند تا بتوانند لبخند را بر لبان کودکان نیازمند و یتیم بنشانند و رضایت حضرت حق را جلب کنند.

بعد از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) برخی نهادهای خدمت‌رسان و عام‌المنفعه نظیر کمیته امداد، بهزیستی، هلال‌احمر، خیریه‌ها و... تشکیل یا جان دوباره گرفتند.

مقام‌ معظم رهبری هم همواره بر خدمت‌رسانی به اقشار نیازمند تاکید دارند که در پرتو منویات معظم له شاهد گسترش کمک‌های مومنانه طی دوران کرونا در کشور با حضور خیران و نیکوکاران هستیم .

مراکز نیکوکاری نیز از جمله مراکز عام‌المنفعه هستند که با جذب کمک‌های مردمی به‌عنوان بازوی خدمت‌رسان کمیته امداد فعالیت دارند.

احمد نیکخواه از جوانمردان کوهبنانی است که در دوران دفاع مقدس درس و بحث را رها کرد و به فرمان رهبر کبیر انقلاب عازم جبهه شد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کوهبنان اظهار داشت: متولد سال ۱۳۴۴ هستم در سال ۱۳۶۱ بعد از گذراندن یک ماه دوره آموزشی در کرمان از طریق سپاه پاسداران کوهبنان به جبهه اعزام شدم که در آن سال کلاس دوم دبیرستان بودم.

آزاده دلاور دوران دفاع مقدس افزود: قبل از عید ۶۲ قرار بود که در عملیات والفجر مقدماتی شرکت کنیم که این امر میسر نشد. اما سرانجام در عملیات والفجر یک که در تاریخ۲۱ فروردین ۶۲ به وقوع پیوست، شرکت کردم و در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۶۲ساعت حدود هشت صبح به اسارت نیروهای بعثی در آمدم و مدت هفت سال و چهار ماه در اسارت بودم.

یادگار دوران دفاع مقدس افزود: سرانجام در تاریخ بیست وهفتم مرداد ۱۳۶۹ با دومین گروه از آزادگان به ایران اسلامی بازگشتم و بعد از اسارت  به تحصیل خود ادامه دادم و مدرک دیپلم خود را از مجتمع رزمندگان کرمان اخذ کردم که در همان سال هم به استخدام آموزش و پرورش در آمدم.

جانباز دوران دفاع مقدس ابراز داشت: در سال ۱۳۷۱ در کنکور سراسری شرکت کردم و در رشته دبیری زبان انگلیسی دانشگاه شهید باهنر کرمان پذیرفته شدم پس از فراغت از تحصیل  چند سالی دبیر زبان دبیرستان‌های شهرستان بودم.

وی تصریح کرد: قریب به هشت سال در پست‌های معاونت‌ و مسؤولیت آموزش و پرورش کوهبنان در خدمت دانش‌آموزان و فرهنگیان فرهیخته شهرم بودم.

نیکخواه ادامه داد: در  بهمن ماه ۱۳۹۲به افتخار بازنشستگی نائل آمدم ولی همچنان به انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی مشغول هستم.

رحلت امام (ره) تلخ‌ترین خاطره دوران اسارت بود

یادگار دوران دفاع مقدس گفت: در حال حاضر عضو  ستاد نماز جمعه  کوهبنان، عضو هیأت مدیره صندوق قرض‌الحسنه ستاد نماز جمعه شهرستان، عضو هیأت نظارت دفتر شورای نگهبان کوهبنان و عضو هیأت امنای  حسینه  بزرگ و مسجد ابوالفضل(ع) محله سیدحسینی هستم.

وی تاکید کرد: یکی از تلخ‌ترین خاطرات دوران اسارت برای هر آزاده‌ای خبر ارتحال حضرت امام (ره) بود؛ صبح روز ارتحال وقتی که از آسایشگاه برای گرفتن صبحانه بیرون رفتیم از بلندگوهای اردوگاه این خبر را اعلام کردند. روز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب روز بسیار سختی بود، به‌طوری که هیچکدام از بچه‌ها  لب به صبحانه نزدند و همه یک گوشه‌ای در حال گریه و زاری بودند.

وی ابراز داشت: خدمت به مردم نوعی عبادت محسوب می‌شود و بنده در حال حاضر به‌عنوان خدمتگزار مردم کوهبنان در مرکز نیکوکاری شهرستان مشغول به خدمت‌رسانی هستم.

نیکخواه ابراز داشت: مرکز نیکوکاری کوهبنان از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز و تاکنون خدمات زیادی را به نیازمندان این شهرستان ارائه کرده است.

عضویت ۴۰۰ نفر در طرح نیکوکاری باقیات

مدیرعامل مرکز نیکوکاری کوهبنان افزود: از جمله طرح‌هایی که هم‌اکنون در این مرکز در حال اجراست، طرح باقیات است که بالغ بر ۴۰۰ نفر عضو  این طرح معنوی فعال هستند.

نیکخواه تصریح کرد: طرح همیان مولا به همراه توزیع پاکت بین افرادی که در شب‌های قدر در مساجد شرکت می‌کنند از دیگر طرح‌هاست که در این طرح افراد نیکوکار اقلام غذایی را درون این کیسه‌ها می‌گذارند و به رابطین مرکز تقدیم می‌کنند تا این کیسه‌ها تقدیم خانواده‌های نیازمند شود.

 وی تاکید کرد: سال قبل به همت خیران و نیکوکاران ۱۱۰ سبد کالا در قالب همین طرح بین نیازمندان شهر کوهبنان توزیع شد.

مدیرعامل مرکز نیکوکاری کوهبنان با اشاره به اینکه طرح نان رمضان را در دستور کار داریم، افزود: افرادی که مبلغی را جهت کفاره یا رد مظالم یا امور دیگر در نظر می‌گیرند ضمن هماهنگی مرکز با نانوایی‌های سطح شهر اقدام به توزیع نان بین خانواده‌های نیازمند می‌کنند.

توزیع ۳۸۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان

وی با اشاره به اینکه اطعام و افطاری ویژه ماه مبارک رمضان ازجمله اقدامات مرکز نیکوکاری کوهبنان است، متذکر شد: سال قبل در پنج نوبت ۱۸۰۰ پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان توزیع شد و امسال هم تاکنون قریب به ۲۰۰۰ پرس غذای گرم به همت خیران طبخ و با کمک رابطین مرکز بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

نیکخواه خاطر نشان کرد: در طرح اکرام ایتام و محسنین ۱۴۸ نفر حامی داریم  که سرپرستی ۷۰ کودک را به عهده دارند که پنج نفر از این افراد که حامی هستند از خانواده محترم شهدا هستند که در قالب طرح امواجی از بهشت به نیابت از شهیدشان سرپرستی یک کودک یتیم را بر عهده گرفته‌اند.

وی ادامه داد: تهیه جهیزیه از دیگر طرح‌هاست و تاکنون هشت سری جهیزیه تهیه و بین افراد واجد شرایط توزیع شده است.

مدیرعامل مرکز نیکوکاری کوهبنان افزود: بعضی از طرح‌های مرکز مثل طرح باقیات، اکرام ایتام و... دائمی هستند و بعضی از طرح‌ها مثل اطعام ماه مبارک رمضان، سبد میوه شب یلدا و اطعام و اکرام مهدوی در نیمه شعبان به‌صورت مقطعی و در ایام خاص اجرا می‌شوند.

وی تصریح کرد: بهترین و مطمئن‌ترین مکان برای جذب کمک‌های مردمی کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و خیریه‌ها هستند که خیریان و مردم نیکوکار می‌توانند کمک‌های خود را جهت کمک به نیازمندان واقعی از طریق کد دستوری با شماره گیری#۶۶۲۷*۸۸۷۷* توسط تلفن همراه  یا واریز به کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۰۱۰۱۵ به نام مرکز نیکوکاری و در نهایت مراجعه به مرکز نیکوکاری واقع در بازار مسجد امام اقدام کنند.

نیکخواه در پایان از تمامی خیران، نیکوکاران و رابطان مرکز که در خدمت‌رسانی به نیازمندان همکاری داشتند، قدردانی کرد.