کد خبر: 86363

مدیرکل دامپزشکی کرمان عنوان کرد

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: واحدهای زیرزمینی غیرمجاز پرورش طیور با توجه به عدم داشتن شرایط امنیت زیستی و بهداشتی، یکی از عوامل اصلی خطر ورود بیماری آنفلوآنزای پرندگان هستند که در اسرع وقت تعطیل می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حسین رشیدی در جلسه اضطراری پیرامون بررسی مسائل پیشگیری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با  اعلام عاری بودن استان از این بیماری تاکنون اظهار داشت: جمع‌آوری و ممانعت از فعالیت تمام واحدهای غیرمجاز پرورش انواع طیور از جمله طیور بومی، بوقلمون، بلدرچین و انواع پرندگان زینتی در اسرع وقت صورت می‌پذیرد.

وی وجود این واحدهای زیرزمینی غیرمجاز پرورش طیور را با توجه به عدم داشتن شرایط امنیت زیستی و بهداشتی، یکی از عوامل اصلی خطر ورود بیماری به استان‌ها اعلام کرد و گفت: طیور بومی به ویژه مرغ و بلدرچین بومی صف اول این واحدهای غیرمجاز هستند.

رشیدی با اعلام تشدید نظارت محصولات دامپزشکی در مبادی ورودی و خروجی استان به‌دلیل مشاهده بیماری در استان‌های همجوار از ابتدای سال ادامه داد: اداره دامپزشکی با همکاری نیروی انتظامی به تشدید کنترل این محموله‌ها و برخورد قاطع با هرگونه محموله غیرمجاز اعم از کود مرغی یا پرنده زنده و ... می‌پردازد.

انتهای پیام/