کد خبر: 86403

تا شهریور ماه صورت خواهد گرفت؛

فرش دستباف راور، وجود 325 روز آفتابی در این شهرستان، کشاورزی مستعد، جاده‌ی ترانزیتی این شهرستان، قرارگیری این منطقه در کویر لوت و ... از جمله ظرفیت‌های شهرستان راور است که قرار است ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت با استفاده از آن‌ها روند توسعه‌ی اقتصادی در این شهرستان را تسریع بخشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر،جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان راور با حضور حجت‌الاسلام علی تویسرکانی امام جمعه راور ،مهندس اژدری فرماندار راور، دکتر رضایی معاون پشتیبانی بنیاد برکت و جمعی از مسئولین شهرستان راور در محل سالن جلسات فرمانداری راور برگزار شد.

در این جلسه دکتر رضایی با اشاره به طرح‌های کوتاه‌مدت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهرستان راور گفت: 9 طرح اشتغال‌زایی کوتاه‌مدت در قالب مدل کسب و کار «طرح آفتاب» (مدل هادی تلاش اقتصادی برکت) را در نظر گرفته‌ایم که در مجموع و حداکثر تا شهریور ماه سال جاری 1250 فرصت شغلی را در شهرستان راور ایجاد خواهیم کرد و برای این منظور 14 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

 

معاون پشتیبانی بنیاد برکت با بیان این‌که خوشبختانه مطالعات مشاور ستاد به عنوان معین اقتصادی شهرستان راور ارائه شده و بعد از این رویکردمان با نتایج این مطالعات خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: 5 زمینه‌ی کلی در این شهرستان سرشماری شده که نشان‌دهنده‌ی راهبردهای اجرایی این ستاد در شهرستان راور است.

 

رضایی اظهار کرد: در تفاهم‌نامه‌ی منعقد شده بین استانداری کرمان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 3 بازه‌ی زمانی کوتاه، میان و بلندمدت را در دستور کار خواهیم داشت که روی مشارکت مردمی تأکید فراوان شده است.

 

وی همچنین اظهار کرد: 7 طرح میان‌مدت نیز در این تفاهم‌نامه برای رفع بیکاری شهرستان راور در نظر گرفته شده، که بازه‌ی زمانی این طرح‌ها یک‌ساله بوده و ایجاد 1340 فرصت شغلی با 10 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در این زمینه پیش‌بینی شده است.

 

وی با اشاره به تصویب 36 طرح در کمیته‌ی این ستاد در قالب طرح‌های تسهیلات‌محور نیز گفت: درصورت دریافت تهسیلات توسط متقاضیان در این زمینه اشتغال 434 نفر را فراهم خواهد کرد.

 

معاون پشتیبانی بنیاد برکت به حوزه‌ی اقدامات زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهرستان راور اشاره و تصریح کرد: 772 طرح در این حوزه در شهرستان راور با 11 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، که خوشبختانه هم اکنون با قوت این طرح‌ها در حال اجرا هستند.

 

وی خاطر نشان کرد: فرش دستباف راور، وجود 325 روز آفتابی در این شهرستان، کشاورزی مستعد، جاده‌ی ترانزیتی این شهرستان، قرارگیری این منطقه در کویر لوت و ... از جمله ظرفیت‌های شهرستان راور است که قرار است ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت با استفاده از آن‌ها روند توسعه‌ی اقتصادی در این شهرستان را تسریع بخشد.

 

انتهای پیام/