کد خبر: 86416

استاندار کرمان:

استاندار کرمان گفت: چسبندگی مقام برای عده‌ای چنان شیرین است که طومار برای ماندن جلب می‌کنند، اما ما برای تعالی کشور انقلاب کردیم، هزینه‌ها دادیم و این ملت رنج‌ها کشیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، علیرضا رزم‌حسینی امشب در جشنواره حضرت علی‌اکبر (ع) به مناسبت هفته جوان و تجلیل از جوانان موفق در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان اظهار داشت: هفته جوان را باید با حضور جوانان در اداره کشور به رسمیت بشناسیم. 

استاندار کرمان افزود: جوانان ما حضور موثر خود را با خیل عظیم خود در جریان انقلاب اسلامی، دهه اول انقلاب، دفاع مقدس و امروز دفاع از حرم نشان دادند. 

رزم‌حسینی با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر جوان‌گرایی و حضور جوانان در مناصب اداری عنوان کرد: در مجموعه استانداری کرمان افرادی با سابقه 34 و 35 سال کاری را بازنشسته کردیم و اکنون فرد بازنشسته مشغول به فعالیت نداریم.

استاندار کرمان ادامه داد: 80 درصد بخشداران، 50 درصد فرمانداران و 70 درصد معاونان فرمانداران ما جوان و زیر 40 سال هستند. 

وی تصریح کرد: مدیرکل‌ها خیلی مقاومت می‌کنند که بخواهند پستشان را به فرد جوان‌تری بدهند، اما ما هیچ ابایی نداریم و هزینه آن را می‌دهیم، فراجناحی بودن و خدمت کردن هزینه دارد و ما آن را پرداخت می‌کنیم.

رزم‌حسینی ابراز داشت: ما دولتی پیر، سنگین و فربه داریم، انتظار ما این باید باشد که دولت کوچک، کارآمد و جوان سالار بخواهیم و برای این امر اول جوانان باید خودشان مطالبه کنند.

وی گفت: چسبندگی مقام برای عده‌ای چنان شیرین است که طومار برای ماندن جلب می‌کنند، اما ما برای تعالی کشور انقلاب کردیم، هزینه‌ها دادیم و این ملت رنج‌ها کشیده است.

رزم‌حسینی عنوان کرد: هیچ جوانی حاضر نیست آشفتگی کشورش را ببیند، کاستی‌ها را می‌پذیریم، اما جوانان باید دولت را به تسخیر درآورند و آن را در چارچوب این نظام مطالبه کنند. 

وی بیان داشت: ما نظام مردمی هستیم، پس باید به خواسته آنها توجه شود، اشکال ما این است که اطلاعات را به مردم نمی‌رسانیم و شفاف با آنها صحبت نمی‌کنیم و کاستی‌ها را به آنها نمی‌گوییم.

رزم‌حسینی گفت: اعتقاد داریم که جوان یاری در شبکه دولت صورت گیرد، بخشی که در اختیار ماست کمک می‌کنیم، اما اختیارات ما محدود است.

انتهای پیام/