کد خبر: 87241

مدیرکل بازرسی استان کرمان:

مدیرکل بازرسی استان کرمان گفت: هر چند از زمین‌خواری در استان کرمان جلوگیری شده است اما هنوز مقدار زیادی از اراضی دولتی در تصرف زمین‌خواران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ احمد آبیار مدیرکل بازرسی استان کرمان صبح امروز در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل بازرسی استان کرمان با حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه استان گفت: نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و موسسات دولتی و غیردولتی که دولت از آنها سهامدار است بر‌عهده سازمان بازرسی است.

وی ادامه داد:  پیشگیری از تخلفات در دستگاه‌های اجرایی را پیگیری می‌کنیم و در حد توان و قدرت در دستگاه‌های اجرایی آموزش را برای جلوگیری از تخلفات انجام می‌دهیم.

آبیار تصریح کرد:  نظارت کار سختی است و در سطح استان کرمان بیشترین تخلفات انجام شده در این حوزه اهمال در انجام وظایف است.

مدیرکل بازرسی استان کرمان با بیان اینکه متاسفانه در طول سال اموال زیادی حیف و میل می‌شود اذعان کرد: بیشتر آن به‌دلیل سوءمدیریت و اهمال در نگهداری و استفاده از اموال دستگاه‌های اجرایی و موسسات تحت نظارت این دستگاه بوده است.

وی ادامه داد: بالغ بر ده‌ها میلیارد تومان از اموالی که مورد تضییع قرار گرفته بوده جلوگیری و به اموال عمومی دولت برگشته است.

آبیار بیان کرد: هر چند از زمین‌خواری در استان کرمان جلوگیری شده است اما هنوز هم مقدار زیادی از اراضی دولتی در تصرف زمین‌خواران است.

وی با بیان اینکه مقاومت زیادی برای نظارت است و علیه دستگاه‌های نظارتی نیز جوسازی‌هایی می‌شود گفت: سازمان بازرسی استقلال کامل دارد و تحت نفوذ هیچ دستگاه و افرادی نیست.

مدیرکل بازرسی استان کرمان با اشاره به اینکه سازمان بازرسی به طور مستقیم زیر نظر قوه قضائیه فعالیت می‌کند خاطر نشان کرد : تعامل با دستگاه‌های اجرایی استان وجود دارد و آماده ارائه مشاوره‌های لازم برای جلوگیری از تخلفات در استان هستیم.

‌انتهای پیام/