کد خبر: 87281

ریئس اندیشکده یقین در جمع مردم کرمان :

ریئس اندیشکده یقین گفت:امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به کوری چشم دونالد ترامپ و جان بولتون و سایر شیاطین جنی و انسی جشن می گیریم .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ حسن عباسی رییس اندیشکده یقین با حضور در اتحادیه انجمن های اسلامی استان کرمان با اشاره به تعدا زیاد هواداران رهبر معظم انقلاب در سراسر ایران و بلاد اسلامی، گفت :به فرموده امام راحل هیچ پیامبر و امام معصومی این تعداد مردمی که ما امروز پای کار داریم را نداشته است .

وی با بیان اینکه چرا چنین مردمی در آن زمان شکل نگرفتند و امام راحل چه کاری برای تشکیل چنین مردم انجام داد ، افزود: مشکل اساسی در زمان پیامبر و ائمه نبود چنین مردمی بوده است  و شکل گیری این مردم به تبع عمل هزار ساله حرکت زیرزمینی حضرت حجت در غیبت است .

  رییس اندیشکده یقین اظهار کرد: ثمره عمل بیش از هزار ساله امام زمان سبب شد که مردم در سراسر جهان برای امام حسین خونشان به جوش بیایید از قلب کره زمین از جلوی کاخ سفید تا پایین کوه های فیجی در ژاپن بطوریکه در تاسوعا و عاشورای امسال در صد متری کاخ سفید مراسم عزاداری و سینه زنی و بذل نذر ی برپاشد.

وی با بیان اینکه بعد از چهل سال این مردم می توانند افتخار کنند که تنها قومی بوده و هستند که پیام انبیا و ائمه را 40 سال روی دست نگه داشته اند، ادامه داد: شاید خیلی از جوانان امروز ندانند که فاجعه آتش سوزی مسجد جامع کرمان ، سینما رکس آبادان و میدان ژاله تهران و غیره با چه جهت گیری بوده است اما این پایداری ها حاصل مقاومت چهل ساله یک ملت است که شهید ،مفقود و جانباز داده اند و جنگ های فرهنگی ،نظامی ،نرم و سخت را تحمل کرده اند اما در مقابل آن زانو نزده اند و هنوز پای اسلام، شعائر اسلامی و انقلاب ایستاده اند .

منظور از انتظار، آمدن حضرت نیست بلکه ما منتظریم ایشان که در بین ما هستند برخیزند و ظهور فرمایند

 

عباسی اذعان کرد: در رابطه با امام زمان (عج) این غلط است که بگوییم شاید این جمعه بیاید شاید ، این یعنی ایشان جایی در حال استراحت هستند و خدا باید اجازه رفتن به ایشان بدهد ولی منظور از انتظار، آمدن حضرت نیست بلکه ما منتظریم ایشان که در بین ما هستند برخیزند و ظهور فرمایند ؛ ما منتظر ظهور هستیم  نه آمدن ایشان .

وی با اشاره به اینکه مردم انقلابی ما پیوندشان را با اعتقاداتشان حفظ کرده اند ، تاکید کرد : مردم ما طی چهل سال ، تمام مشکلات را تحمل کردند و اگر اعتراضی هم در جایی بوده است نگذاشتند که ضد انقلاب و دشمن سوء استفاده کند.

رییس اندیشکده یقین بیان کرد: نظام بر پایه اعتقادات و ایمان مردم بنا شده است چراکه اگر ایمان مردم از بین برود نظام هم از بین می رود مثل زمان حضرت سلیمان که ابلیس مردم را آلوده به مسائل معیشتی حرامی مثل ربا کرد .

وی ادامه داد: امروز بزرگان حوزی ما بشدت نگران آلودگی های معیشتی مردم هستند و صدها بار نسبت به انحرافات مالی حکومت هشدار می دهند چون یکبار این اتفاق در زمان حضرت سلیمان نبی اتفاق افتاده است .

عباسی تصریح کرد: امسال چهلمین سالگرد پیروزی  انقلاب را به کوری چشم دونالد ترامپ و جان بولتون و سایر شیاطین جنی و انسی جشن می گیریم که این چهل سال پیش درآمد و مقدمه بوده است و این انقلاب مستمر به انقلاب جهانی حضرت حجت متصل می شود  .

وی در آستانه چهل سالگی انقلاب با اشاره به بی سابقه بودن 40 سال حکومت دینی در تاریخ،  گفت:  مردم هنوز پای اسلام و شعائر اسلام هستند.

عباسی تاکید کرد: مردم امروز مشکل معیشتی دارند ولی با دیدن تصاویری از دفاع مقدس و بارگاه امام حسین(ع) منقلب می شوند.

امروز جمهوری اسلامی در مرحله جنگ احزاب است

وی گفت: رهبر معظم انقلاب معتقد است شرایط امروز ی جامعه ی ما از سال 95 تا حال شبیه جنگ احزاب یا خندق است چراکه در جنگ احزاب مثل شرایط فعلی کشور ما یکسری تحریم های اقتصادی و FATF اعمال کرده بودند و بقدری محاصره اقتصادی و فشار نظامی و سیاسی سنگین بوده است که چشم ها از حدقه بیرون می زده است .

 

عباسی عنوان کرد: امروز جمهوری اسلامی در مرحله جنگ احزاب است زیرا مشکلاتی که جمهوری اسلامی دارد مشکلات و فشار سیاسی نظامی و فرهنگی دشمنان خارجی از یک طرف است و فشار منافقین داخلی از سوی دیگر و ناکارامدی از جهت دیگر است، اما افق روشن است .

وی با اشاره به اینکه هر کس باید نقش خود را در همراهی با امام زمان مشخص کند ، گفت : شمر جانباز جنگ صفین و فرمانده سپاه امام حسن بود ولی در کربلا قاتل امام حسین شد امروز فرماندهان امام راحل و رهبری را ببینید که چقدر شرایط تغییر کرده و ایمان ها قوی تر شده است و انسان ها خودساخته تر  شده اند .

رییس اندیشکده یقین با بیان اینکه اسطوره واقعیت ندارد و وقتی کسیکه نمی تواند یک حقیقتی باشد آنچه را دوست دارد برای خود اسطوره می کند افزود : بر طبق سخن زیبای شریعتی علی حقیقتی بر گونه اساطیر است، یعنی هر جایی که هر کسی نمی توانسته شخص دیگری باشد حضرت علی (ع) خود همه ی آنهاست هم پدر نمونه ،همسر نمونه قاضی و فرمانده و عبد نمونه است ؛ انبیا و ائمه همه حقیقی هستند.

وی بیان کرد: خیلی فرق است بین کسی مثل حججی و سردار اسکندر ی که خود امام حسین شود و سرش بریده شود و یا اینکه شخصی هنر پیشه باشد و نقش آن ها را بازی کند  .

عباسی گفت:امروز زندگی دوم در سایه فضای سایبر شکل گرفته است و افرادی فارغ از شخصیت حقیقی خود در این فضا برای خود شخصیت جدیدی پردازش میکنند ،این افراد با چیزی که واقعیت ندارد زندگی می کنند.

 

وی مطرح کرد: طی سی سال گذشته بعد از عمومی شدن تکنولوژی سایبر و زندگی دیجیتالی نوع دیگری از آرمان ها با نام زندگی دوم شکل گرفته است یعنی آرزوی بشر را آنچه در ذهنش است در بیرون محقق کند  تا خود واقعی را پشت خود غیر واقعی اش پنهان کند .

رییس اندیشکده یقین افزود: در ادبیات  هندوها و چینی ها یک شخصیت آرمانی و منجی به اسم آواتار دارند که غربی ها این واژه را از شرقی ها گرفتند و در بازی سیمز آن را متبلور کردند در حالیکه وجود نداشت اما با آن زندگی می کردند  .

وی ادامه داد: کارشناسان غربی پیش بینی کرده بودند که اگر وضعیت این چنین پیش رود منازعات اجتماعی کاملا از بین می رود یعنی فرد حقیقتش یک چیزی است ولی در پشت نقاب آواتار در حال زندگی است و بر طبق عقیده کارشناسان هرشخص یک انسان اسطوره است نباید دنبال و منتظر منجی ، ماشیح ، سوشیانت و مهدی باشد که نسل جوان باید مراقب باشند.

99 درصد آواتارها در فضای سایبر و اینترنت دروغ هستند

 

وی با بیان اینکه مساله فرهنگی زندگی امروز یک واقعیت است نه عالم مجازی ، ابراز کرد: 99درصد آواتارهای فضای سایبر و آنلاین دروغ هستند و نسل جدی که زندگی دومی در شبکه های اجتماعی دارند باید ایده پرداز این فضا باشند ونسل قبل که انسان های سایبری نیستند نمی توانند با تفکر فلسفی و روان شناختی خود این را تبیین کنند که امروزه مولفه های فرهنگی بخش عمده ی آن از درون ساز و کار مناسبات تمایز  زندگی اول و دوم بوجود می آید .

راه درمان بیماری زندگی دوم و آواتار این است که آنچه در جامعه اصلی هستیم در جامعه مجازی هم همان باشیم 

 

عباسی با اشاره به اینکه هرچند من جوانان را از حضور در شبکه های اجتماعی و آواتار منع نمی کنم، اذعان کرد: راه درمان بیماری زندگی دوم و آواتار این است که آنچه در جامعه اصلی هستیم در جامعه مجازی هم همان باشیم و سبک زندگیمان سبک زندگی شهدا باشد زیرا شهدای امروزی،  هم پیج اینستاگرامی داشته و در شبکه ها ی اجتماعی حضور داشتند .

وی تاکید کرد: پروژه قرن جدید جهوری اسلامی تقریبا نهصد روز دیگر شروع می شود برنامه جدید دشمن برای قرن پانزدهم یک برنامه ی ترکیب زندگی حقیقی، زندگی اسطوره ای و زندگی آواتاری است که دوتا زندگی را در زندگی حقیقی هضم کرده اند لذا باید جوانان فرهیخته بیاندیشند شاید بعدا فرصتی برای جبران کردن نباشد .

رییس اندیشکده یقین با بیان اینکه در 120روز آینده سه مقطع حساس در پیش داریم خاطر نشان کرد:اولین مقطع سیزده آبان است که تحریم های جدید ایالات متحده وضع می شود و این تحریم ها با توجه به اینکه ظرفیت تحریم ها پرشده است اساسا دیگر تاثیراقتصادی ندارند بلکه فقط جنبه روانی دارند آنچه می توانستند علیه ما تحریم کنند دیدیم بیشتر از آن نمی توانند جلو بروند .

آخرین زور نهایی دشمن در 120 روز آینده است و ما قطعا در این قضایا کوتاه نخواهیم آمد

 

وی گفت :به گفته دونالد ترامپ همه باید منتظر باشند تا13 آبان ایرانیان بدون پیش شرط پای میز مذاکره بیایند تا خیلی بدتر از برجام به آمریکا  امتیاز دهندکه به فرمایش رهبر معظم انقلاب نه جنگ می شود و نه مذاکره می کنیم .

عباسی ادامه داد: در مقطع دوم وقتیکه تحریم های جدید وضع شدند جامعه ایران دچار مشکل می شود و مردم از روز 13 آبان به خیابان ها ریخته و اوضاع تیره و تار می شود تا سالگرد 9 دی ،و مردم خواهان هستند که چرا با آمریکا مذاکره نکردید ؟

وی تاکید کرد:  95درصد مشکلات اقتصادی کشور هیچ ربطی  به تحریم ها ، FATF  ،برجام وآمریکا بلکه  داخلی و مدیریتی و مربوط به مدل  اقتصادی است اجمالا هنوز تکلیف ما در نظام مشخص نیست که کدام مدل اقتصادی را پیاده می کنیم.

   وی گفت: باید با نظر خواهی از خواص ، فرهیختگان و مردم مشکل را برطرف کنیم و منتظر خارجی ها بودن باعث شکست می شود ما به گفته رهبری روابطمان را با دنیا تقویت می کنیم و بدور خود دیوار نمی کشیم اما از نظر اقتصادی و معیشتی نباید خودرا وابسته به دیگران بدانیم .

دشمن با پول سعودی برای 120 روز آینده تا سالگرد پیروزی انقلاب، برنامه فروپاشی در مقاطع 13 آبان و 9 دی تا 22 بهمن دارد

 

عباسی با بیان اینکه 31 شهریور تروریست ها مردم بی گناه را به خاک و خون کشیدند ، اذعان کرد: برطبق سناریوهای دشمن که با حمایت پولهای سعودی و طراحی های رژیم صهیونیستی و سازمان سیا طراحی شده است براین خیال اند که از 9 دی تا 22 بهمن مردم ایران را مثل انقلاب های مخملی اوکراین و گرجستان در خیابان ها نگه می داریم بطوریکه  در دهه فجر التهابات و کشتارها سبب براندازی  جمهوری اسلامی با نیرویها ی داخلی مردمی می شود که خیلی دشمن امیدوار است و رهبری در جوابشان فرمودند : شتر در خواب  بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه.

این تحلیلگر سیاسی با اشاره به اینکه پاسخ نظام به پروژه براندازی جمهوری اسلامی چیست ، افزود: نزدیک یک سوم کره زمین در تحریم هستند و ما در سیاست بین الملل بسمت جنبش باشگاه تحریم ها رفتیم که در طول چند سال گذشته توانسته است کشورهای مختلف را قانع کند .

 

آخرین حربه ی قدرت آمریکا دلار است

 

وی با بیان اینکه  14 کشور از وضعیت دلار ضربه خورده اند، ابراز کرد: آمریکا با آخرین حربه قدرتش که دلار است در حال ضربه زدن است که ما باید امید به خارج را نامید بدانیم و به سمت رقم زدن بلوک بندی قدرت جهانی برویم تا قبل از ورود به سال 1400 کامل شود.

باید در ورود به قرن جدید یک گردش جدی نخبگان جوان در دستور کار داشته باشیم

 

عباسی تبیین کرد: انتخاب های اخیر رهبری در تعیین مدیران جوان زیر چهل سال یک  پیام  مهم که به جامعه منتقل می کند اینست که مدیران جامعه باید بسمت نسل بعد یعنی افراد زیر چهل سال برود و باید در ورود به قرن جدید یک گردش جدی نخبگان در دستور کار داشته باشیم و نسل دوم انقلاب به مسائل مشورتی اتکا کنند و نسل سوم و چهارم وارد عرصه شوند تا برنامه جدی داشته باشیم .

 

جواد طباطبایی در دولت و مجلس فعلی تئوریسین اصلی جریان لیبرالیسم  است

 

وی افزود:جریان جدید لیبرالی که در ایران کار می کند جریان جواد طباطبایی است و موسوم به لیبرالیسم ایرانی است  و یک پروژه بنام ایران شهری گری دارد و جاییکه برای سروش در دولت اصلاحات برای لیبرالیسم قائل بودید امروز در دولت و مجلس فعلی تئوریسین اصلی آن طباطبایی است و طبق نظریه وی باید هویت ایرانی داشته باشیم نه اسلامی  بطوریکه وقتی در حوادث 11 سپتامبر خبرنگار فرانسوی از وی درباره هویت ایرانی پرسید گفت :"نظریه من اینست که اسلام مرده است " و باید مولفه های ایرانی را بررسی کنیم مثل حرف نیچه که گفت: خدا مرده است   .

این فعال سیاسی ادامه داد: برخی از وزرای دولت فعلی کسانی هستند که موسساتی برای این کار بجود آورده اند و در حال شارژکردن آن هستند بین بازگشت به ایران باستانی که پهلوی می گفت و مکتب ایرانی دولت قبل ترکیب ایرانی گری با لیبرالیسم فرانسوی _آمریکایی، یعنی نحله مکتب نیاوران  که جریان سیاسی اجتماعی اقتصادی آن حول پدیدی ایران شهری گری می چرخد.

چرا باید در 40 سالگی انقلاب زمینه ظهور لیبرالیسم در جمهوری اسلامی وجود داشته باشد؟

وی با بیان اینکه امام راحل وقتیکه بنی صدر را عزل کرد فرمود بعد از من تو کشور را دست لیبرال ها دادی و تا من زنده هستم نخواهم گذاشت که کشور دست لیبرال ها بیفتد گفت: امروز جریان  لیبرال برای اینکه نگذارد انقلاب برای ورود به دهه پنجم حرکت اسلامی خود را جلو ببرد درصدد است همه تعهدات و سند 2030 غرب را بپذیرد تا ایرانی گری ما بماند چراکه با ترکیب محتوای نرم افزاری لیبرالی با ایرانی گری پروژه ایرانی شهری گری می شود.

عباسی ادامه داد: سند 2030 به تعبیر رهبری در برخی جاها اجرا می شود و جوامعی که قبل از سند 2030این روند را پیاده کرده اند آمار بالای زنازادگی در سازمان ملل حاکی از همین است .

وی گفت :26کشور در جهان قانون همجس بازی را تصویب کرده اند و هر سه ماه یک کشور جدید به آن ها می پیوندد و اگر اینجوری پیش رود 10 سال دیگر همه کشورهای دنیا قانون همجنس بازی را به تبع فشار سازمان ملل می پذیرند و ما محکوم می شویم که چرا قانون قوم لوط را نمی پذیرید .

رییس اندیشکده یقین بیان کرد: مسئولین کشور در مجلس روی قران دست می گذارند به قانون اساسی و دین قسم می خورند ولی بر خلاف قانون اساسی و نگاه امام راحل و رهبری برای لیبرالیسم از بودجه بیت المال خرج کرده و اجرایش می کند و تصور می کند بقیه هم نمی فهمند.

 

وی با اشاره به اینکه ایران اولین کشور اسیایی است که برنامه صد ساله دارد ،تصریح کرد: استیصال در جمهوری اسلامی وجود ندارد آنکه به استیصال رسیده است لیبرال های داخلی هستند بطوریکه قائم مقام اتاق بازرگانی رسما 20روز پیش گفت نوشت و هشتک کرد که" بپذیریم شکست خورده ایم " ؛ ما نمیپذیرم که شکست خورده ایم بلکه این شماهایید که درمکتب ایرانی، لیبرالیسم و ایرانی شهری گری شکست خورده اید مادامیکه جمهوری اسلامی می تواند انسان هایی تربیت کند مانند شهدای مدافع حرم که سرش بخاطر اسلام بریده می شود اسلام و جهموری اسلامی شکست نخورده است .

 

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: مجلس و دولت دست نیروهای داخلی نیست لذا خط نفاق و انحراف برای اینکه بتوانند مسیر اسلام ناب را دچارخدشه کنند قطعا با مشکل روبرو خواهد شد.

وی تاکید کرد: ادبیات استراتژیک امام راحل و رهبری راهگشای حرکت نظام است  و آینده از آن جریان انقلابی است زیرا جریان انقلابی فکر پایه تولید کرده است ولی جریان غربگرا که مبتنی بر تجربه غرب است و امروز به بن بست رسیده می خواهد عمل کند .

انتهای پیام /