کد خبر: 87293

خطیب جمعه کرمان:

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه دشمنان از طریق فشارهای اقتصادی به دنبال کمرنگ کردن پیاده روی اربعین هستند،گفت:شاهد استقبال گسترده عاشقان اباعبدالله حسین(ع) از پیاده روی اربعین هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت الاسلام مهدی عرب پور  در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: خداوند در قرآن کریم در چندین آیه تقوای الهی را مطرح کرده است لذا جا دارد همه ما تقوا را رعایت کنیم.

وی با بیان این مطلب که اساس تشکیل جامعه، نیاز انسان ها است، ابراز داشت: بنای تشکیل این اجتماعات برای رفع نیازها موضوع تعاون است به این معنا که همه با یکدیگر در امور مختلف همراهی و مساعدت کنند بنابراین در اسلام به این موضوع تأکید شده است.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به حدیث امام صادق (ع) که فرمودند «تا زمانی که مومن یار مومن باشد و مساعدت داشته باشد، خداوند هم این مومن را در حمایت خود قرار می دهد»، اظهار داشت: بر مبنای دین اسلام مساعدت و تعاون باید در چارچوب شرعی باشد و در کارهای غیر نیک و گناه موضوع تعاون را رد کرده است.

وی با بیان این مطلب که قرآن کریم بحث بّر را در سه بخش عقاید، عمل و اخلاق مطرح کرده است، تصریح کرد: ایمان به خدا، روز قیامت، کتاب و انبیاء یکی از مصادیق بّر است که تشکیل دهنده اعتقادات است همچنین انفاق کردن نیز از مصادیق بّر محسوب می شود در نقطه مقابل ستم و ظلم موجب تشویش در اجتماع می شود.

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به اینکه هویت دشمنان و ظلم آنها کاملا هویدا است و هر حرکتی که نفع کشورهای ظالم و مستکبر را دربر داشته باشد باید منع شود، تصریح کرد: نهم صفر سالروز شهادت عمار است، فردی که از یاران واقعی حضرت علی (ع) بود و نقش مهمی در افشای فتنه شام داشت.

وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت مبارز علمی و انقلابی آیت الله مهدوی کنی که از پرچمداران انقلاب بود، بیان داشت: اول آبان نیز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی است شخصی که در نهضت انقلاب اثرگذار بود.

استقبال گسترده از پیاده روی اربعین

امام جمعه موقت کرمان عنوان داشت: پیاده روی اربعین را باید تحت عنوان حماسه اربعین از آن یاد کرد چراکه این حرکت عظیم موجب زنده نگه داشتن نهضت امام حسین (ع) می شود لذا اربعین روزی حساس در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان این مطلب که صدام لعنت الله علیه به شکل های مختلف تلاش می کرد که جلوی زیارت شعییان را به حرم امام حسین (ع) را بگیرد اما موفق نشد، ابراز داشت: امروز پیاده روی اربعین با حضور ۴۰ کشور دنیا با جمعیتی بالغ بر ۲۰ میلیون نفر برگزار می شود.

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به اینکه پیاده روی اربعین نمار قدرت اسلام در مقابل کفر جهانی و فداکاری نسبت به اهل بیت (س) است، افزود: برخی ها شایعه می کردند که به دلیل مشکلات اقتصادی مردم از پیاده روی استقبال نمی کنند اما نمی دانند که عاشقان سر از پا نمی شناسند و تا الان بیش از یک میلیون نفر ثبت نام کرده و ویزا گرفته اند و مطمئنا به حد نصاب سال گذشته می رسد.

دشمنان به دنبال سیاه نمایی هستند

وی با بیان این مطلب که مردم باید با نقشه های دشمن آشنا شوند، بیان داشت: ۴۰ سال دشمن با حربه های مختف به دنبال ضربه به کشور بود اما نتواست و جدیدترین حربه آنها ورود به جنگ تمام عیار اقتصادی و رسانه ای است که به فضل الهی، درایت مقام عظمای ولایت و بصیرت مردم در این جنگ نیز شکست می خورند.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه هر کجا که مردم همراه نظام باشد قطعا پیروز می شویم، افزود: دشمن به دنبال سیاه نمایی است اما همه ما باید هوشیار باشیم که مشکلاتی وجود دارد این به این معنا نیست که تمام مسئولان بد هستند لذا نباید به این شایعات گوش کنیم بلکه با بصیرت حرکت کنیم.

 وی با اشاره به گروگان گیری ۱۴ تن از افراد بسیجی و مرزبان، گفت: مسئولان پاکستان باید پاسخگو باشند همچنین مسئولان داخلی نیز باید با جدیت این موضوع را پیگیری کنند و جواب محکمی به این گروهک بدهند.

  منبع/مهر


انتهای پیام/