کد خبر: 87406

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت:معادن حق مردم است و باید سازمان بازرسی کشور و دستگاه قضائی در این زمینه اقدام کند نباید منتظر باشد مردم از سر ناچاری دزدی کنند و بعد آنها را دستگیر کرده و زندانی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حبیب‌اله نیکزادی‌ نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه شورای معادن استان کرمان گفت: قانون مصوب کرده است که از امکان مالی شرکت بزرگ در خود استان‌ها استفاده شود .

وی با بیان اینکه باید حتما حساب بانکی شرکت‌ها در داخل استان کرمان باز شود و از همین حساب دریافت‌ها و پرداخت‌ها انجام شود ،افزود:انتقال حساب‌های بانکی و گردش مالی شرکت‌های بزرگ به داخل استان می‌تواند گردش مالی بزرگی برای استان ایجاد کند چراکه این مسئله حق مردمی است که آلایندگی این شرکت‌ها و معادن را تحمل می‌کنند.

نیکزادی تاکید کرد: جای سوال است که یک نفر یا یک شرکت تا چه حد می‌تواند مردم را معطل کند؟ متاسفانه مشاهده می‌شود حقوق مردم را یک علامت می‌گذارند و دیگر هیچ کس، هیچ اقدامی نمی‌تواند روی آن کار انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان یک‌نفر روی یک پهنه معدنی علامت گذاشته و رفته و هیچ اقدام دیگری انجام نداده است ادامه داد: مشکل بیکاری و امرار معاش مردم را مجبور به قاچاق کالا می‌کند و آنوقت فردی که حقوق مردم را در دست گرفته آزاد و رها در این کشور می‌چرخد.

 

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  نرخ بیکاری در منطقه بم بیش از 30 درصد است و با توجه به اینکه دولت در آنجا سرمایه‌گذاری‌هایی کرده و اشتغالزایی‌هایی انجام شده اما تعداد بیکاران آنقدر زیاد است که مشکلات زیادی در سطح جامعه ایجاد کرده است.

وی اذعان کرد: اوج فاجعه زمانی است که در بازدید از زندان بم بیش از هزار و 500 نفر زندانی وجود دارد که بالای 75 درصد آنها جوان هستند و متاسفانه بیش از 85 درصد این زندانیان به‌دلیل امرار معاش وارد کار خلاف شده اند.

 

قرار نیست اموال عمومی کشور مانند یک معدن در اختیار یک فرد یا یک شرکت خاص باشد

 

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست که اموال عمومی کشور مانند یک معدن در اختیار یک فرد یا یک شرکت خاص باشد عنوان کرد: باید در یک مهلت قانونی اگر کسی اقدام نکرد مجوز آن ابطال شود.

نیکزادی بیان کرد: معادن حق مردم است و باید سازمان بازرسی کشور و دستگاه قضائی در این زمینه اقدام کند نباید منتظر باشد مردم از سر ناچاری دزدی کنند و بعد آنها را دستگیر کرده و زندانی کند.

 

انتهای پیام/