کد خبر: 87409

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه کشورها امروز به این نتیجه رسیدند که سفارت آمریکا در کشورشان به لانه جاسوسی تبدیل شده است گفت: دانشجویان در سال ۵۷ به بلوغ سیاسی رسیدند که متوجه این امر شدند و لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر‌کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت‌الاسلام اصغر عسگری در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزارن به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم در رابطه با دو موضوع فرموده است مبارزه کنید اول دشمن درونی‌ که هوا و هوس آدمی است و دوم دشمن بیرونی است که خداوند فرموده تمام توان خود را در مقابله با آن بگذارید.

وی با تسلیت رحلت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گفت: سیره به معنای روش زندگی و سبک زندگی است که سیره پیامبر(ص) و ائمه(ع) بهترین سبک زندگی انسان‌های امروز است.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه سطح ارتباطات امروز جامعه بسیار گسترش پیدا کرده است و مسلمانان ارتباط بیشتری با فرهنگ غربی پیدا کرده‌اند افزود: لازم است مسلمانان بیشتر از قبل به سیره پیامبر(ص) توجه کرده و پیامبر را الگو خود در ارتباطات و تمام زمینه‌های فعالیت خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه باید توجه کرد که پیامبر(ص) چگونه درس ایستادن در مقابل ستمگران ‌و ظالمان را به ما یاد داد تصریح کرد: وظیفه امروز ما ایستادن مقابل ظالمان و هراس نداشتن از آنها است.

عسگری با تاکید ‌بر این نکته که باید توجه به گفتار و رفتار پیامبر(ص) توجه کرد افزود: مسائل تربیتی که در قرآن آمده است و در گفتار پیامبر(ص) نیز شاهد آن هستیم در رفتار پیامبر(ص) نیز می‌بینیم که گفتار و کردار ما باید بایکدیگر همراه باشند.

وی با بیان اینکه بهترین و مستند‌ترین کتاب سیره‌شناسی پیامبر(ص) قرآن است گفت: خداوند تمام سخنان پیامبر را تایید کرده است و در قرآن گفته شده که هر آنچه را که پیامبر فرمود گوش فرا دهید و آنچه را که نهی کرد دوری کنید.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به حدیث ثقلین گفت: جامعه امروز بسیار نیازمند شناخت سیره پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) هستند که بدانند پیامبر چگونه زندگی کرده است.

وی با بیان اینکه منظور از سیره، ویژگی‌های شخصیتی پیامبر(ص) و یک سری ویژگی‌های مختص زمان پیامبر نیست افزود: منظور این نیست که مردم مانند هزار و 400 سال پیش زندگی کنند بلکه منظور ویژگی‌هایی است که اختصاص به زمان خاص یا فرد خاص ندارد.

عسگری خطبه های دوم نمازجمعه با بیان اینکه همه نهادها و مردم باید از نماینده ولی‌فقیه حمایت کنند گفت: با همکاری و یاری همه افراد و سازمان‌ها می‌توان از گردنه های سخت عبور کرده و پیروز شویم.

وی با اشاره به اشاره به اینکه با وجود تبلیغات سو‌ء دشمن علیه نهضت اربعین شاهد شکوه این پیاده‌روی بوده‌ایم گفت: این نهضت باید استمرار داشته باشد چرا که موجب یأس دشمن می‌شود و شکوه شیعه را به نمایش می‌گذارد.

خطیب جمعه کرمان با تسلیت شهادت محمدحسین فهمیده که این روز را‌ روز دانش‌آموز نامگذاری کرده‌اند بیان کرد: همه دانش‌آموزان و افراد باید روح ایثار و از خودگذشتگی را از این‌ نوجوان بسیجی یاد بگیرند.

وی با بیان اینکه شهادت نخستین شهید محراب را در هفته گذشته داشتیم افزود: شهادت این شهید از لکه‌های ننگی است که در کارنامه منافقان قرار دارد.

عسگری با بیان اینکه در 13 آبان تبعید امام به ترکیه را داشته‌ایم خاطرنشان کرد: در این تاریخ شاهد به خاک و خون کشیده شدن دانش‌آموزان توسط رژیم شاهنشاهی بودیم.

وی با بیان اینکه کشورها امروز به این نتیجه رسیدند که سفارت آمریکا در کشورشان به لانه جاسوسی تبدیل شده است گفت: دانشجویان در سال 57 به بلوغ سیاسی رسیدند که متوجه این امر شدند و لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر‌کردند.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه باید در عرصه علم و دانش نظامی و اقتصادی قوی بشویم تا دشمن نتواند ما را تهدید کند افزود: ایستادگی جلوی دشمن نیازمند قوی شدن در عرصه اقتصادی، نظامی و غیره است و در این صورت می‌توانیم مقتدرانه جلوی تهدیدات دشمنان بایستیم.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها می‌گویند که چرا آمریکا را لعنت می‌کنید و مرگ بر آمریکا می‌گویید گفت: خداوند در قرآن کریم در چند جا مرگ بر افرادی می‌فرستد و مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر ملت آمریکا نیست که مرگ ‌بر تحریم‌کننده ملت‌ها، مرگ بر متجاوز و مرگ بر جنگ افروز است.

عسکری با بیان اینکه تا زمانی که آمریکا دست از ظلم خود برندارد مرگ بر آمریکا ادامه دارد افزود: روزی که آمریکا دست از این رفتار خود بردارد و با عدالت با جوامع رفتار کند بیان ما نیز فرق می‌کند.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/