کد خبر: 87442

فرمانده انتظامی استان کرمان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت:ماموران پلیس سراسر استان ضمن کنترل محور‌های ورودی و خروجی و محور‌های صعب العبور حوزه خود طی بیست روز گذشته ۲۷۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، سردار رضا بنی اسدی فر، فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به تحقق شعار سال و مبارزه با کالای قاچاق بویژه جلوگیری از خروج فرآورده‌های نفتی از کشور،گفت:ماموران پلیس سراسر استان ضمن کنترل محور‌های ورودی و خروجی و محور‌های صعب العبور حوزه خود طی بیست روز گذشته ۲۷۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف کردند.

 

سردار بنی اسدی فر ادامه داد: در این بازه زمانی از چندین دستگاه کامیون و تریلر بیش از ۸۹ هزار لیتر و از ۱۷ دستگاه اتوبوس بیش از ۲۰ هزار لیتر فرآورده نفتی و همچنین از چند محل دپوی غیر مجاز هم حدود ۱۶ هزار لیتر گازوئیل کشف شد.

 

وی با بیان اینکه عمل خطرناک حمل سوخت توسط رانندگان خودرو‌ها به مثابه حمل بمب متحرک است و خطرات زیادی برای خود و سایرین به همراه دارد ،افزود: با تلاش بی وقفه پلیس و دوایر مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی از تعداد ۱۴۷ دستگاه خودروی سواری بیش از ۷۱ هزار لیتر بنزین و از ۴۰ دستگاه وانت بیش از ۳۹ هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق کشف شد .

 

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: بیش از ۲۰۰ متهم و متخلف در زمینه قاچاق سوخت دستگیر و برای آنها  پرونده تشکیل شده است.

 

وی خاطر نشان کرد:سوخت و منابع زیرزمینی کشور، گنج‌های کنونی و میراثی ارزشمند برای نسل‌های فردا هستند که خروج غیرمجاز آن‌ها خسارات بیشمار و غیرقابل جبرانی بر کشور و ملت وارد می‌کند لذا نیاز است با دلسوزی و حفظ بهینه در عرصه رفاه عمومی، کار و اشتغال مصرف شوند.

انتهای پیام/