کد خبر: 87452

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه سال‌ها دارایی ایران در خارج کشور را آمریکا مسدود کرده است گفت: عقب‌نشینی چند روز گذشته آمریکا ماهیت استکبار را برای دنیا روشن کرده و نشان از آن دارد که دولت این کشور در مقابل دنیا قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر  ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهارداشت: امام علی(ع) فرمود هیچ عزتی بالاتر و گرانتر از رعایت تقوای الهی نیست.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته مبنی بر بازتاب گناه در زندگی انسان گفت: یکی از دلایل اصلی که افراد مرتکب گناه می‌شوند طغیان و طغیان‌گری است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه طغیان همان خروج از حق است و هم فرد می‌تواند از حق عبور کند و هم جامعه می‌تواند طغیان‌گر شود افزود: خداوند در قرآن کریم داستان‌های متعددی متناسب با طغیان‌گران مثال زده است.

وی با اشاره به اینکه داستان فرعون و فرعونیان و داستان قوم نوح هم که دست به لجاجت زدند از جمله این داستان‌ها است بیان کرد: عیش و نوش در قوم صالح باعث شد در برابر احکام الهی خدا طغیان کنند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه قارون و قارون صفتان در تاریخ کم نبودند که ثروت آنها باعث طغیانشان شد و خط مقابل انبیای الهی را تقویت کردند عنوان کرد: غوغای محیط باعث طغیان انسان می‌شود که انسان باید از خود مراقبت کند.

وی با اشاره به اینکه گاهی اوقات غوغای محیط نیز بر روی انسان اثر می‌گذارد و باعث نشنیدن حرف حق می‌شود گفت: آرامش در محیط خانه از دستورات دین است و خانواده نیاز به آرامش دارد چرا که اگر در خانه آرامش وجود نداشته باشد هیچ لذتی برای حضور در خانه نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه قرآن می‌فرماید چه بسیار آبادی‌هایی که در اثر سرپیچی از دستورات خداوند ویران شدند افزود: در محیط خانه هم اگر از دستورات الهی سرپیچی شود خانه ویران شده و فرزندان این خانواده ناآرام نیز آواره می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه وسوسه‌های اغواگران نباید بر انسان اثر بگذارد و باعث طغیان او شود بیان کرد: امام علی(ع) می‌فرماید بصیر و هوشیار کسی است که به‌درستی بشنود و به‌دنبال شنیدن تفکر کرده و بیاندیشد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه از صحنه‌های زندگی باید پند و عبرت گرفت و با نگاه خود بینش خود را افزایش دهد و به بصیرت خود بیافزاید گفت: غوغاسالاری می‌تواند در عرصه سیاسی باشد و در این عرصه هم باید به‌خوبی از خود مراقبت کرد.

وی با اشاره به اینکه باید بدانیم که اموالی که در اختیار ما است برای همیشه نیست افزود: بعضی‌ها ثروت بعضی‌ ثروتمندان را در دنیا طغیانگر کرده است.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با بزرگداشت علامه طباطبایی گفت: ایشان عالمی بزرگ است که خدمات وی در تفسیر قرآن کریم بر کسی پوشیده نیست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید تهرانی‌مقدم بیان کرد: موشک‌های امروز کشور حاصل زحمات این شهید است و با اخلاصی که داشت دشمن را ناامید کرد و خدا این شهید را به‌خوبی پذیرفت.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه تصویب قانون اساسی در این روزها انجام شد و این یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی ایران است گفت: تلاش شده تا قوانین اسلامی با احکام الهی مطابقت داشته باشد و امروز الگوی بسیاری از کشورها است.

وی با اشاره به اینکه هجرت پیامبر(ص) از مکه به مدینه در ماه ربیع‌الاول انجام شد خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) وقتی شرایط را در مکه سخت دید و دنیای کفر زندگی را بر مسلمانان سخت گرفته بود، هجرت کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه این هجرت به همراه خود انسانیت را زنده کرد گفت: پس از هجرت پیامبر(ص)به مدینه در این شهر حکومت اسلامی تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین هم بخشی از هجرت پیامبر(ص) است چرا که می‌خواستند شیعیان را با وجود تکفیری‌ها خاموش کنند افزود: پیاده‌روی اربعین باعث اقتدار مکتب اهل‌بیت(ع) در دنیا شده و میلیون‌ها نفر بزرگ‌ترین اجتماع مسلمین را تشکیل می‌دهند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه استکبار تلاش می‌کند تا اربعین را کسی نبیند و از رسانه‌ها پخش نشود گفت: این توطئه نیز خنثی شده و هر روز بر این اجتماع افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال‌ها دارایی ایران در خارج کشور را آمریکا مسدود کرده است و با تحریم کشور این کار آغاز شده است افزود: خوی استکباری آمریکا با حرف‌زدن در مورد دموکراسی تناقض دارد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه آمریکا در دنیا به‌دنبال منافع خودش است و منافع عمومی مردم را در نظر نمی‌گیرد تصریح کرد: آمریکا در حالی دم از آزادی در دنیا می‌زند که اصلا حرف مردم را گوش نمی‌دهد و جنایات آمریکا در نقاط مختلف دنیا این مهم را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه امروز ماهیت آمریکا برای دنیا روشن شده است گفت: عقب‌نشینی چند روز گذشته آمریکا نشان از آن دارد که در مقابل دنیا قرار گرفته است و ملت آمریکا از این اقدام دولت‌شان بیزارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه قدرت آمریکا یک قدرت پوشالی است افزود: از خدا می‌خواهیم دوران ذلت آمریکا فرا برسد.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/