کد خبر: 87515

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان از کمبود اعتبار برای اجرا و اتمام پروژه‌های آب استان کرمان خبر داد و گفت: طرح اضطراری مقابله با سیل استان نیازمند تامین اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ ابراهیم علیزاده صبح امروز در جلسه با مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه مشکل تامین آب در استان کرمان همچنان وجود دارد اظهار داشت: طرح آبرسانی از سد صفارود به استان کرمان شامل چهار پروژه است.

 

وی با بیان اینکه این طرح برای تامین آب شهر رابر و روستاهای بین راهی و تامین آب شرب بخشی از آب شرب استان کرمان است عنوان کرد: طرح آبرسانی به شهرهای بافت و بزنجان از سال 88 آغاز شده و 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه مشکل اساسی این طرح کمبود اعتبار است گفت: 27 میلیارد تومان برای اتمام این پروژه پیش‌بینی شده است.

 

وی با بیان اینکه تصفیه خانه بافت جزو طرح‌هایی است که در دهه فجر امسال باید افتتاح شود افزود: شرط افتتاح و آماده شدن این پروژه تا دهه فجر تامین اعتبار حداقل 20 میلیارد تومان برای آن است.

علیزاده با اشاره به اینکه مطالعات هر طرح پایه و هر کاری نیازمند تامین زیرساخت‌های آن به‌ویژه در بحث آب است بیان کرد: متاسفانه اعتبار کمی به این کار اختصاص داده می‌شود و این یک آسیب بسیار بزرگ است.

وی با بیان اینکه طول مجموع رودخانه‌های استان حدود شش هزار کیلومتر است که مطالعه دو هزار و 800 کیلومتر آنها در اولویت مطالعه است افزود: در حال حاضر مطالعه هزار و 800 کیلومتر از رودخانه‌های استان را در دست اقدام داریم و مطالعه هر کیلومتر نزدیک چهار تا پنج میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته طرح اضطراری مقابله با سیل استان را پیش‌بینی کردیم گفت: در استان با کمک استانداری طرح اضطراری مقابله با سیل در استان کرمان تهیه شده است.

وی با بیان اینکه بابت این طرح حدود 800 میلیون تومان از 20 میلیارد تومان به ما اختصاص داده شده است افزود: این مبلغ بسیار جزئی است اما برای ما تعهد ایجاد کرده و پیمانکاران هم ما را می‌شناسند.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/