کد خبر: 87516

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه دمیدن در مسائل جناحی و حزبی به ضرر استان است گفت: عزل و نصب‌ها را برای خدا انجام داده و مسائل جناحی را کنار بگذارید چرا که وحدت و استفاده از انسان‌های شایسته در مسئولیت‌ها راه توسعه استان است.

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانیدر خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) در ارتباط با اهمیت تقوا می‌فرماید تقوای الهی را رعایت کنید زیرا حق خدا بر گردن شماست که باید در تمام شئون زندگی رعایت شود.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته در مورد بازتاب گناه افزود: طغیان یکی از دلایل گناه کردن است و در روایات دینی ما مبارزه با طغیان سفارش شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در جایی که طغیان جنبه جمعی پیدا کند، جامعه دچار طغیان می‌شود گفت: خداوند مبارزه جدی را تاکید کرده است و در قرآن بر روی صفت طغیان‌گری فرعون دست می‌گذارد چرا که طغیان همه گناهان را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه افراد وقتی از حد خود تجاوز کنند طغیان‌گر می‌شوند افزود: قرآن می‌فرماید باید مبارزه با طغیان‌گری را از سردمداران طغیان آغاز کرد تا ریشه‌های اصلی طغیان از بین برده شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه حجاج رمی جمرات می‌کنند و در روز اول بزرگترین جمره را رمی می‌کنند بیان کرد: در همین راستا است که برای مبارزه با شیطان باید بزرگترین آنها را رمی کرد.

وی با بیان اینکه در مبارزه با طغیان از نگاه قرآن کسانی که می‌خواهند در مبارزه شرکت کنند باید دارای روح بلند و عقل توانا باشند افزود: در متون دینی صبر و حوصله در مبارزه با طغیان نیز بسیار سفارش شده و امام علی(ع) می‌فرماید سعه‌صدر عامل موفقیت در یک مبارزه بزرگ است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه برای مبارزه با جریان ظلم و طاغوت درک قوی و وجود یاران فهمیده و دلسوز لازم است گفت: در راه مبارزه با طاغوت و استبداد استمرار و استقامت ضرورت دارد و استقامت در برابر استبداد فقط باید در راه خدا باشد تا دستورات الهی در جامعه حکمفرما باشد.

وی در خطبه دوم نمازجمعه شهر کرمان با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) بیان کرد: امام یازدهم در سخت‌ترین شرایط رهبری جامعه را بر عهده گرفت و در این مسیر به‌خوبی عمل کرد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه آغاز امامت حضرت مهدی(عج) امید توده‌های مردمی را در برداشت گفت: امامت امام زمان(عج) زورگویان عالم را ناامید کرد و امروز مردم تشنه ظهور حضرت صاحب‌الزمان(عج) هستند تا دنیا پر از عدل و داد شود.

وی با گرامیداشت آغاز هفته بسیج گفت: بسیج جریانی وظیفه‌شناس و خط‌شکن در عرصه‌های مختلف است که در عرصه محرومیت‌زدایی به‌خوبی عمل کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان بسیج را مجموعه‌ای دشمن‌شناس دانست و عنوان کرد: بسیج در خط رهبری و ولایت‌فقیه عمل می‌کند.

وی با تبریک ولادت پیامبر(ص) و آغاز هفته وحدت گفت: امروز بزرگترین نیاز بشر حفظ وحدت اسلامی است و گروه‌های متعددی به‌دنبال تفرقه بین جامعه اسلامی هستند که البته از جاهایی هم حمایت می‌شوند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه امام علی(ع) نماد برجسته وحدت در جامعه است خاطرنشان کرد: این امام بزرگوار در جایی که حقش را ضایع کردند برای وحدت جامعه اسلامی سخن نگفت.

وی با تبریک انتخاب استاندار جدید کرمان و انتخاب وی به سمت و مسئولیت جدید افزود: استان کرمان استان با ظرفیتی است که بسیاری از ظرفیت‌ها آن تاکنون پنهان مانده است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه ظرفیت‌های خدادادی استان بسیار زیاد است که برای توسعه و پیشرفت نیاز به هماهنگی جدی در استان وجود دارد گفت: باید تلاش کنیم از استاندار جدید کرمان حمایت کرده تا شاهد پیشرفت استان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دمیدن در مسائل جناحی و حزبی به ضرر استان است افزود: عزل و نصب‌ها را برای خدا انجام داده و مسائل جناحی را کنار بگذارید چرا که وحدت و برادری و استفاده از انسان‌های قابل و شایسته در مسئولیت‌ها راه توسعه استان است.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/