کد خبر: 87518

زلزله 5.1 دهم ریشتری دیشب در مردهک عنبرآباد از توابع استان کرمان خسارت یا تلفاتی نداشت .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ ساعت 23 و 47 دقیقه جمعه 25 آبان زلزله ای به بزرگی 5 و یک دهم درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) منطقه مردهک از توابع شهرستان عنبرآباد را لرزاند.

براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، کانون زلزله در عمق 20 کیلومتری زمین بود ، زلزله در شهرهای عنبرآباد ، جیرفت ، رودبار جنوب ، بم و ریگان هم احساس شد.

 سعیدی مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان اعلام کرد کانون زلزله در منطقه ای غیر مسکونی بود و با توجه به عمق نسبتا زیاد آن خوشبختانه گزارشی از خسارت یا تلفات احتمالی دریافت نشده است و گروه های امداد در منطقه در آماده باش هستند.

 مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان هم از اعزام نیروهای امدادی هلال احمر عنبرآباد به منطقه زلزله زده مردهک خبر داد.

آقای فلاح گفت: سه تیم از نیروهای امدادی عنبرآباد برای  ارزیابی اولیه به منطقه اعزام شده اند و نیروهای هلال احمر شهرستان های عنبرآباد ، جیرفت ، کهنوج ، رودبارجنوب ، ریگان و مرکز استان هم در آماده باش هستند.

سازمان اورژانس هم در اطلاعیه ای اعلام کرد طی بررسی تیم ارزیاب این سازمان ، هیچگونه خسارت مالی و جانی ناشی از زلزله جمعه شب در مردهک عنبرآباد گزارش نشده است.

فرماندار عنبرآباد هم با اشاره به اینکه اعضای ستاد بحران عنبرآباد از لحظه وقوع زلزله به حال آماده باش کامل درآمدند گفت: الحمدالله این زمین لرزه خسارتی نداشته است.

آقای نادر ملایی با اشاره به اینکه اعضای ستاد بحران شهرستان به صورت آماده باش کامل در منطقه حضور دارند از مردم خواست ضمن رعایت احتیاط و حفظ آرامش خود ، به شایعات توجه نکنند.

 


انتهای پیام/