کد خبر: 87538

در نشست عمومی شورای شهر کرمان مطرح شد؛

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان طبق روال هر هفته با حضور رئیس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛  نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان طبق روال هر هفته یکشنبه شب، با حضور رئیس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

ماه‌بانو معصوم‌زاده، رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان با اشاره به بازبینی وضعیت پسماندهای ویژه و عفونی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گفت: ۱۰۰ کلینیک و درمانگاه مورد بررسی قرار گرفت که در برخی از این مراکز، محل انباشت زباله‌های عفونی و شیرابه‌های این نوع پسماندها، در معرض رفت‌وآمد مردم بود.

 

وی تاکید کرد: مراکز درمانی باید اتاقک نگهداریِ پسماندهای عفونی داشته باشند و پیشنهاد می‌شود در هنگام صدور پروانه‌ ساختمانی و پایان‌کار ساختمان‌ها توسط شهرداری‌های مناطق، وجود اتاقک نگهداری زباله‌های عفونی در مراکز درمانی و مطب پزشکانی که پسماندهای عفونی دارند، مورد توجه قرار گیرد.

وی عامل اصلی مرگ و میر در کرمان را تصادف عابرین پیاده است دانست و ادامه داد:  از هر ۱۰۰ هزار مرگ و میر در اثر تصادف، ۱۲ هزار نفر عابر پیاده هستند ؛ یکی از این مراکز پر مرگ و میر  شهر کرمان روبروی شهرک ولایت است که نیاز به پل عابر پیاده دارد، اداره برق نسبت به رفع موانع برای ایجاد پل عابر در محل مذکور اقدام کند.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان تأکید کرد: شهرداری کرمان در خصوص شناسایی محل‌هایی که نیاز به خط‌کشی عابر پیاده دارند، اقدام کند.

ساخت بوستان سلامت با همکاری سازمان نظام پزشکی، ازجمله دیگر مواردی بود که معصوم‌زاده به آن اشاره کرد.

مشرفی، عضو شورای شهر کرمان افزود:تعدادی سرعتگیر قبل از بهره برداری بعضی از زیرگذرها در مسیر  احداث شدند اما حالا که پروژه به بهره برداری رسیده این سرعت گیرها حذف نشده اند که موجب اعتراض و انتقاداتی از سوی مردم شده است.

عالم زاده، شهردار کرمان تصریح کرد :سرعت گیرهای زیرگذر ابوذر برداشته شده اند و مسیر آسفالت شده است و در خصوص حذف سرعت گیر در دیگر زیرگذرها هم پیگیر هستیم.

زهرا ایرانمنش، عضو شورای شهر کرمان اذعان کرد:نشست محلات یک سال و نیم است که برگزار نشده، امیدواریم سازوکار این موضوع فراهم شود تا پاسخگوی مشکلات مردم باشیم.

 

علی بهرامی، نایب‌رییس شورا و رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان در خصوص دو کارکرد نام‌گذاری روز فرهنگی کرمان گفت:کارکرد اول نامگذاری این روز بر این موضوع است، کرمان یکی از کلانشهر هایی است که سیمای مقصد گردشگری مناسبی ندارد و این موضوع در شان کرمان نیست و با نامگذاری یک روز به عنوان روز فرهنگ می توان در جهت تحقق موضوع فوق پیش رفت.

وی ادامه داد:کارکرد دوم روز کرمان انسجام اجتماعی است، روزهایی مثل اعیاد و 13 به در و... است بنابراین، هرچه بتوانیم انسجام اجتماعی را بیشتر کنیم، در مسیر رکن اصلی توسعه‌ پایدار حرکت کرده‌ایم.

 

رئیس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر کرمان تأکید کرد: اگر بتوانیم روزی را انتخاب کنیم که مربوط به مردم باشد و به هیچ نهادی مربوط نباشد بهتر است تا تمام مردم کرمان، این روز را متعلق به خود بدانند.

 وی با بیان اینکه با همین رویکرد، از نخبگان زیادی نظرخواهی کردیم ،بیان کرد: بررسی هایی در خصوص نامگذاری روز فرهنگ کرمان صورت گرفته که نتیجه آن دو روز  17 دی روز تولد خواجوی کرمانی و کلنگ زنی دانشگاه باهنر و 15 دی روز ثبت ملی  قبه سبز است، در کارگروه امروز مصوب شد یک فرصت یک‌ماهه‌ دیگر داشته باشیم تا «روز فرهنگی کرمان» با تأمل بیشتری تعیین شود.

 

حسین چناریان، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، منابع پایدار و حقوقی شورای شهر کرمان نیز با اشاره به مصوبات این کمیسیون، به پیشنهاد شهرداری مبنی بر تملک دو ملک در محدوده‌ قلاع دختر و اردشیر  گفت: هدف از تملک این دو ملک، اجرای فازهای بعدی پارک پدر است.

 

در ادامه، موضوع تملک این دو ملک مورد بررسی قرار گرفت و گفته شد که شهرداری کرمان پیشنهاد دارد هزینه تعدادی از تملک ها را برای سرعت بخشیدن به پروزه متقبل شود.

 با رای گیری این پیشنهاد شهرداری، با 8 رای موافق پیشنهاد شهردار مورد تصویب و موافقت شورا قرار گرفت.

انتهای پیام/