کد خبر: 87589

مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی:

مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی گفت: امروز بالا آمدن آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر و مسیل ها در نواحی شمال شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز شدت بارش ها در خراسان رضوی، خراسان شمالی، جنوب کرمان، شرق فارس، هرمزگان و جزایر هرمزگان و تنگه هرمز است که می تواند در برخی از مناطق به ویژه شرق فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و جزایر هرمزگان همراه با بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها همراه خواهد بود.

وی اظهار داشت: امروز فعالیت سامانه بارشی در نواحی شمال شرق و شمال کشور به شکل بارش باران و در شرق ، جنوب شرق ، هرمزگان و شرق فارس به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی ادامه داد: در برخی از نواحی غرب ، شمال غرب ، دامنه های البرز و مرکز کشور هم بارش پراکنده همراه با مه صبحگاهی است که به تدریج از میزان ابرناکی در این نواحی کاسته می شود .

حقیقت افزود: این سامانه سه شنبه در شمال شرق و شرق کشور است و از اواخر فردا از مرز های شرقی کشور خارج می شود .

مدیر کل دفتر پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز بارش در ارتفاعات البرز، کرمان و شمال شرق به صورت برف خواهد بود.

وی گفت : طی دیروز بعدازظهر تا نیمه های شب گذشته لار در استان فارس 57 میلیمتر، حاجی آباد هرمزگان 28 ، مسجد سلیمان 25، کیش 50، فسا 20، گچساران 17، خنج فارس 47، شهربابک در کرمان 12، کرمانشاه 8، تهران 3.4 و شمیرانات 5 میلیمتر بارندگی داشته اند.


انتهای پیام/