کد خبر: 87603

رئیس کل دادگستری کرمان خبر داد

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از تدابیری که اندیشیده شده با شکل‌گیری گشت‌های بسیج محله محور بتوانیم در جهت پیشگیری از سرقت و جرائم خیابانی اقدامات موثری انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ یدالله موحد به‌ مناسبت هفته بسیج در دیدار با فرمانده سپاه ثارالله استان و سرادر گرجی‌زاده معاونت حقوقی سپاه کشور اظهار داشت: کرمان یکی از استان‌های موفق و پیشگام در زمینه اجرای طرح هر مسجد یک حقوق‌دان است.

رئیس شورای عالی قشر بسیج حقوقدانان استان کرمان بیان کرد: طرح هر مسجد یک حقوق‌دان به عنوان یک ایده در استان کرمان مطرح و در ادامه در کل کشور اجرا شد و هم‌اکنون با همکاری سازمان بسیج حقوقدانان استان و معاونت فرهنگی دادگستری کرمان این طرح با قوت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه امروز تفکر بسیجی نماد مقاومت است، عنوان کرد: تفکر امام (ره) و حرکت بسیجی ایشان موجب پیروزی انقلاب شد و همین تفکر و حرکت می‌تواند پشتوانه عظیم برای حفظ  دستاوردهای ارزشمند این انقلاب باشد.

موحد گفت: امروز افتخار داریم که در استان کرمان ۳۶۰ نفر از همکاران ما ایثارگران دوران دفاع مقدس و همچنین تعداد زیادی از قضات و کارمندان اداری دادگستری عضو فعال بسیج حقوقدانان هستند.

وی به تفاهمنامه گشت‌های بسیج محله محور که فی‌مابین دادگستری استان و سپاه کرمان منعقد شده اشاره کرد و بیان داشت: مبنای این تفاهم‌نامه مصوبه امنیتی است که در سطح ملی توسط دادستان کل کشور با سپاه منعقد شده و آن هم درچارچوب قانون حمایت قضایی از بسیج است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: این تفاهم‌نامه بین سپاه، نیروی انتظامی و دادگستری استان با هماهنگی دادستان‌های قضایی حوزه‌ها و نواحی مختلف بسیج عملیاتی خواهد شد .

موحد تصریح کرد: رویکرد این تفاهم‌نامه پیشگیری از وقوع جرم است که متاسفانه نرخ جرم در حال افزایش است و یکی از تدابیری که اندیشیده شده با شکل‌گیری گشت‌های بسیج محله محور بتوانیم در جهت پیشگیری از سرقت و جرائم خیابانی اقدامات موثری انجام دهیم .

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: امروز تفاهم‌نامه‌ای در خصوص گشت‌های محله محور با هماهنگی با رئیس کل دادگستری استان کرمان امضا شد که به مجموعه رده‌ها در استان ابلاغ خواهد شد تا به شکل قانونمند این گشت‌ها انجام شود.

سردار غلامعلی ابوحمزه اظهار کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با رئیس کل دادگستری استان کرمان و نیروی انتظامی امیدواریم یک تعامل نزدیکتر صورت گیرد و ناهماهنگی‌های موجود از بین رود.

دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان نیز گفت: با همکاری دستگاه قضائی با سپاه استان اقدامات ارزشمندی در امر مقابله با اخلاگران اقتصادی و مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت پذیرفته است که قابل تقدیر و تحسین است.

منبع/ فارس

انتهای پیام/