کد خبر: 87626

رئیس دادگاه انقلاب کرمان خبر داد:

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از صدور حکم محتکر دستگاه‌های گرمایشی در کرمان برای دو سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، احمد قربانی اظهار داشت: محتکر دستگاه‌های گرمایشی در کرمان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق احتکار کالای مورد نیاز عموم و اخلال در عرضه آن در تاریخ 10 شهریور سال جاری تحت تعقیب قضائی قرار گرفته بود.

رئیس  دادگاه انقلاب اسلامی کرمان بیان داشت: شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان مستندا به تبصره یک ماده دو قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور مصوب 1369 نامبرده را به تحمل دو سال حبس محکوم کرده است.

وی عنوان کرد: متاسفانه در پی نوسانات بازار ارز و سکه که تاثیر زیادی در قیمت کالاهای مصرفی و مورد لزوم عموم مردم داشت، عده‌ای از تجار و کسبه از فرصت استفاده کرده و با احتکار این نوع کالاها به دید خوشبینانه درصدد منفعت طلبی برآمده و مترصد افزایش قیمت‌ها و کسب درآمد بیشتر شدند.

این مقام قضائی بیان کرد: از جمله این افراد فردی به نام (ع.ح) بود که نامبرده علی رغم نیاز مبرم مردم به وسایل خانگی از جمله پکیج، تعداد 200 دستگاه از این کالا را در منزلی مخفی کرده بود که توسط ماموران کشف و نامبرده به دادسرا معرفی شده بود.

وی افزود: تحقیقات در خصوص وی انجام و نتیجتا کیفرخواست صادر و پرونده به این دادگاه ارسال شده او در جلسات رسیدگی دفاعیات متهم و وکلای وی اخذ شد و نهایتا دادگاه مبادرت به صدور رای کرد.

وی یادآور شد: حکم صادره طبق موازین قانونی طی مدت 20 روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر استان کرمان است که حکم صادره به متهم و وکلای وی ابلاغ شده است.

انتهای پیام/