کد خبر: 87638

پورابراهیمی خبر داد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از آغاز به‌کار قرارگاه فرهنگی استان کرمان با حضور سردار سلیمانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر  به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور،  نشست مشترک اعضای قرارگاه فرهنگی استان کرمان با حضور حجت‌الاسلام علیدادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، فدایی استاندار کرمان، رزم‌حسینی استاندار سابق کرمان و معین‌های اقتصادی با هدف مقابله با آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و تقویت جبهه فرهنگی نیروهای انقلابی برگزار شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گزارشی از جلسات قبلی قرارگاه فرهنگی و اقدامات صورت گرفته برای دعوت و به‌کارگیری ظرفیت معین‌های اقتصادی استان کرمان برای حمایت از فعالیت‌های قرارگاه فرهنگی استان کرمان ارائه کرد.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در این نشست گفت: هدف حمایت از متولیان بخش فرهنگی استان کرمان است تا همزمان با کمک به ایجاد و تشکیل زیرساخت‌های مرتبط با بخش فرهنگی، تقویت عرصه فرهنگی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: انجام فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌هایی مانند دانشگاه‌ها، مراکز حوزوی و مدارس و ارتقای فعالیت‌های فرهنگی از محورهای کار قرارگاه فرهنگی استان کرمان است.

سردار سلیمانی به عنوان میزبان جلسه قرارگاه فرهنگی استان کرمان در خصوص اهمیت و توجه به مسائل فرهنگی برای مواجه با آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: همراهی و هماهنگی در استان کرمان برای انجام کارهای بزرگ فرهنگی صورت گرفته بنده نیز از این حرکت فرهنگی با محوریت نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان کرمان استقبال و حمایت می‌کنم.

وی افزود: یکی از کارهای خوب انجام شده توسط رزم‌حسینی استاندار سابق کرمان حضور معین‌های اقتصادی برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که با آغاز این حرکت، مأموریت‌های فرهنگی و اجتماعی با رویکرد جدید به مسئولیت‌های معین‌های اقتصادی استان کرمان اضافه می‌شود.

فدایی استاندار کرمان نیز ضمن حمایت از ایجاد قرارگاه فرهنگی در استان کرمان گفت: ظرفیت بودجه‌های دولت در عرصه‌های فرهنگی به همراه حمایت‌های معین‌های اقتصادی استان کرمان می‌تواند ظرفیت مضاعفی در حوزه تقویت فعالیت‌های فرهنگی در استان کرمان فراهم کند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی متولی این حوزه هستند، شورای فرهنگ عمومی با محوریت نماینده ولی فقیه در استان می‌تواند از همه ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی استفاده کند و از این رو در سطح استان کرمان فعالیت دارند.

فدایی عنوان کرد: تصمیمات مربوط به قرارگاه فرهنگی با همراهی شورای فرهنگ عمومی و هماهنگی با دستگاه دولتی و غیردولتی با محوریت امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمان می‌تواند سرآغاز تحولات در عرصه فرهنگی این استان باشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر نیز بر لزوم تقویت موضوعات فرهنگی در استان تاکید کرد.

همچنین بر اساس این گزارش مدیران عامل شرکت‌های مذکور که در جلسه قرارگاه فرهنگی حضور داشتند ضمن حمایت از تشکیل قرارگاه آمادگی خود را برای انجام هرگونه همکاری اعلام کردند.

قرارگاه فرهنگی با همراهی معین‌های اقتصادی استان کرمان از ماه‌های گذشته به پیشنهاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان کرمان و موافقت رزم‌حسینی استاندار سابق استان کرمان و پیگیری‌های پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جهت دعوت و حمایت معین‌های اقتصادی استان کرمان برای پشتیبانی از قرارگاه فرهنگی این استان، تشکیل شده است.