کد خبر: 87668

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان خبر داد ؛

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان از وجود دو هزار پرونده تقسیط مهریه در دادگستری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ محمد امیر ابراهیمی در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بازداشتگاه موقت کرمان و دیدار چهره به چهره با مددجویان با اشاره به وجود دو هزار پرونده تقسیط مهریه در دادگستری کرمان اظهارداشت: بعد از افزایش قیمت سکه و مشکلاتی که در زمینه پرداخت مهریه ایجاد شد؛ راهکارها و تدابیری از سوی دستگاه قضهر نوشته وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده و تدبیر قضائی به کار گرفته شده از زندانی شدن هزار نفر که توان پرداخت سکه تعیین شده را نداشتند جلوگیری شد.

اوبا بیان اینکه براساس قانون و بخش نامه رئیس قوه قضائیه وقت فوق العاده رسیدگی به تقاضای اعسار و تعدیل زندانیان در دادگاه انجام می شود، افزود: امروز در دیدار چهره به چهره با زندانیان، مشاوره هایی در زمینه اعسار و تعدیل اعسار ارائه شد.

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان همچنین از پاسخ به سوالات حقوقی و قضائی زندانیان خبر داد و افزود: دستورات قضائی لازم برای حل مشکلات قضائی زندانیان هم صادر شد.

ابراهیمی صبح چهارشنبه به همراه جمعی از معاونان با مددجویان دیدار چهره به چهره کرد و ۱۰ نفر از زندانیان در این بازدید از بازداشتگاه موقت کرمان آزاد شدند.

کرمان نو

انتهای پیام/