کد خبر: 87693

استاندار کرمان خبر داد :

استاندار کرمان گفت : پروژه فاضلاب کرمان قرار است توسط فولاد بوتیا به صورت BOT اجرا شود و 27 آذرماه جاری قرارداد امضاء خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، محمدجواد فدایی استاندار کرمان صبح امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر کرمان گفت: ما باید درسیستم کاری یک برنامه مدون داشته باشیم که همه درباره آن یکسان نگاه کنند یکی از دلایل عقب افتادگی ما در مسائل اجرایی و شهری این است که کمتر نظراتمان را یکی کرده ایم و نتیجه همراهی و همدلی باید این باشد که.

 

وی با بیان اینکه در تصمیمات باید به یک نظر یکسان برسیم, افزود:مشکل در سیستم کاری ناشی از نبود همراهی است  و باید با  همراهی و همدلی یک کار را دنبال کنیم  تا نظرات به هم نزدیک و یکسان شود  .

فدایی تصریح کرد: در همه جا گیر ما منابع مالی نیست، بلکه برنامه است ضمن اینکه منابع مالی مهم است و باید به دنبال منابع جدید و مشارکت های مردمی برویم همچنین باید با کمک هم دنبال منابع مالی جدید و سرمایه گذاری داخلی و خارجی برویم .

استاندار کرمان تاکید کرد : در زمینه سرمایه گذاری خارجی مشکلی در تضمین وجود ندارد و اگر از تسهیلات بانکی استفاده کنیم و پروژه های شهری را با سرعت بیشتری پیش ببریم به نفع ماست.

وی در ادامه با تاکید بر کار کارشناسی افزود: هر جا دوباره کاری می شود و کار به کندی پیش می رود، به این دلیل است که کارشناسی نشده و راه حل و طرح ها روشن نیست و این مسئله در بحث حاشیه نشینی نیز صادق است در صورتی که طرح اجرایی و عملی برای حل مشکل حاشیه نشینی ارائه شود اجرا خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد:ابزار کار ما سیستم اداری است و با شکل کنونی سیستم به جایی نمی رسیم زیرا نه توسعه و نه رضایت مردم در کار است ، اینکه طرحی بدهیم که همه جوانب را دیده و منابع مالی تامین شده و اجرایی باشد، فکر نمی کنم عملیاتی نشود .

فدایی درباره مسائل مطرح شده از سوی اعضای شورا شهر بیان کرد: پروژه فاضلاب کرمان قرار است توسط فولاد بوتیا به صورت BOT اجرا شود و 27 آذرماه جاری قرارداد امضاء خواهد شد.

وی درباره بیمه منازل در بحث زلزله گفت: در سال گذشته توافقنامه ای با بیمه ایران در زمینه بیمه زلزله امضاء شده و نمی دانم چرا اجرا نمی شود.

فدایی در رابطه با پرواز های خارجی اذعان کرد : در این زمینه پیگیری بوده و قرار است مجوز پرواز خارجی ارائه شود،چراکه گردشگری موضوع مهمی است و با توجه به جاذبه های مختلف و علاقمند به کار در این حوزه می توانیم از این محل در استان توسعه و اشتغال را داشته باشیم .

وی بیان کرد :مسائل مطرح شده از سوی اعضای شورا مطالب مهمی است که جای بحث دارد اما همراهی و همدلی مهم ترین نکته و به این معنی است که در اولویت و برنامه ریزی ها به نتیجه یکسان برسیم.

 

استاندار کرمان خاطر نشان کرد : همدلی شورا و شهرداری زمینه کاری خوبی است و نباید توقع داشت کسی از بیرون به ما کمک کند، خودمان هستیم و توان، دانش، تجربه و اراده وجود دارد و اگر مقداری نظرات را به هم نزدیک کنیم و با کار کارشناسی می توانیم اقدامات زیادی انجام بدهیم و آینده روشنی برای شهر و استان وجود دارد و هر کاری از دستمان بربیاید، انجام می دهیم.

محمد فرشاد رییس شورای شهر کرمان در این جلسه گفت: نقطه قوت این دوره همراهی و تعامل خوب شورا با شهرداری و بالعکس است.

وی بیان کرد: اتمام پروژه ها مطالبه مردم است و دو مورد تقاطع شهید بهشتی(سیدی) و تقاطع ولیعصر(عج) به بهره برداری رسید و امیدواریم پروژه های آزادی و ابوذر نیز تا پایان سال به اتمام برسند.

فرشاد افزود: ضرورت دارد برای دو پروژه بزرگراه بلوار شرقی غربی سیدی به فرودگاه و مطهری فکری بشود که طبق نظر کارشناسان و در چارچوب طرح تفصیلی است و بخش قابل ملاحظه ای انجام شده و اتمام آن کمک بزرگی به ترافیک می کند.

 

رییس شورای شهر کرمان تصریح کرد: شورا بعد از انتخاب شهردار تصمیم گرفت در کار اجرا دخالت نکرده و تسهیل کننده راه شهرداری باشد و شهرداری کرمان در بین شهرهای همطراز از نظر جمعیتی و امکانات به طور نسبی موفق بوده و علی رغم مشکلاتی که وجود دارد، به طور نسبی موفق عمل کرده است.

 وی با اشاره به هماهنگی خوب بین استانداری کرمان و معاونت عمرانی با شهرداری گفت: خواسته شورا از استاندار این است از نظر اعتباری با توجه به اینکه کرمان مرکز استان است، در صورت امکان از منابع، برای اتمام پروژه های نیمه تمام در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

انتهای پیام/