کد خبر: 87736

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس:

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: کرمان دومین استان ریزگردی کشور است و 25 درصد از ریزگردهای کشور متعلق به این استان است و مردم خاک تنفس می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، یحیی کمالی‌پور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: حال استان کرمان زیاد خوب نیست، همان قدر که معتقدیم در بین مردم نباید اشعاعه ضعف کنیم، اما باید در میان خودمان مشکلات را بگوییم که رفع مشکل باشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس بیان داشت: استان کرمان جزو مشکل‌دار ترین استان‌ها به لحاظ آب است و مدیریت ناصحیح آبی در ادوار مختلف منظومه‌ای از چاه‌های غیرمجاز را ایجاد و بحران به وجود آورد به نحوی که کنترل منابع آبی از دست متولیان خارج شده است.

وی با بیان اینکه آلودگی خاک، خشکیدگی تالاب‌ها زنگ خطری را به صدا درآورده که متولیان امر باید کاری بکنند، افزود: در حوزه خاک و مسائل زیست محیطی استان کرمان وضعیت خوبی را تجربه نمی‌کند، دومین استان ریزگردی کشور هستیم و 25 درصد از ریزگردهای کشور متعلق به کرمان است و مردم خاک تنفس می‌کنند.

کمالی‌‌پور ابراز داشت: علی‌رغم همه تلاش‌ها در حوزه امنیت، امروز در استان کرمان قاچاق مواد مخدر، افاغنه، دام و سوخت را شاهدیم و امنیت غذایی ما جزو رتبه‌بندی‌های نامناسب معرفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: حال استان در مجموع خیلی خوب نیست و امیدواریم استاندار و مدیران اجرایی تلاش کنیم که رفع دغدغه از مردمی باشد که در معیشت خود با مشکل مواجه‌اند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس بیان داشت: 11.5 درصد رشد بیکاری در استان کرمان داریم و اینها در کنار دیگر مسائل، پازلی را تشکیل می‌دهند که استان کرمان خیلی خوب جلوه نمی‌دهد.

کمالی‌پور افزود: توسعه فناوری در حوزه عمومی باید مزایایی داشته باشد، در برنامه پنجم توسعه که بنا بر شکل‌گیری دولت الکترونیک شد، ما باید به چند هدف می‌رسیدیم که به کوچک شدن دولت، تجمیع و به روز شدن اطلاعات و کاهش فساد اداری شود، اما چند درصد از این اهداف را تحقق بخشیدیم.

وی عنوان کرد: دو مانع اساسی در این راه یعنی خدمات دهنده‌ها و گیرنده‌های خدمت داریم، دولت ما چقدر توانسته در فضای حاکم بر مردم شرایط و ابزارها و ساختارهایی فراهم کنند که مردم به راحتی بتوانند دسترسی به اطلاعات داشته باشند.

کمالی‌پور تصریح کرد: 80 درصد مناطق روستایی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد فاقد پوشش ارتباطی هستند و یک‌هزار و 200 راه روستایی فاقد دسترسی و آسفالت و امکان رساندن امکاناتی همچون کامپیوتر و ... را نمی‌دهد.

وی گفت: با آمار و ارقام نمی‌شود کار کرد، در میدان عمل باید کار کرد که آمارها واقعی باشد.

فارس

انتهای پیام/