کد خبر: 87759

همزمان با بلندترین شب سال ؛

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمان از اجرای طرح یلدانه همزمان با فرارسیدن شب یلدا در کرمان خبر داد و گفت: داوطلبان جمعیت هلال احمر بنا دارند تا ساعاتی از بلندترین شب سال را در کنار کسانی باشند که یلدا را تنها و دور از خانواده مانده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛  حسین سام‌زاده معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: خدمات متنوعی از جمله کمک به درمان بیماران محروم، حمایت از کودکان آسیب‌دیده و باقیمانده از حوادث و سوانح، کمک به آسیب‌دیدگان باقیمانده از زلزله، سیل و سایر بلایای طبیعی و مشارکت در جذب کمک‌های مردمی از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ارائه شده است.

 

سام زاده از اجرای طرح یلدانه همزمان با فرارسیدن شب یلدا در کرمان خبر داد و افزود: داوطلبان جمعیت هلال احمر بنا دارند تا ساعاتی از بلندترین شب سال را در کنار کسانی باشند که یلدا را تنها و دور از خانواده مانده‌اند.

وی با بیان اینکه بر این اساس اعضای داوطلب و جوان این جمعیت در بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان و کودکان بی‌سرپرست حضور پیدا کرده و لحظاتی را در کنار این افراد باشند گفت: تمامی هموطنانی که علاقه‌مند به همراهی با داوطلبان هلال احمر در استان هستند می‌توانند به این میهمانی بیایند.

سام‌زاده با اشاره به پروژه‌های بزرگی که در استان انجام شده عنوان کرد: 20 کاروان سلامت به ارزش ریالی 2 میلیارد تومان از ابتدای امسال در مناطق محروم استان حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان در پروژه‌های کوچک هم حضور دارند گفت: 400 پروژه کوچک و با ارزش حدود 900 میلیون تومان دیگر اقدامات این جمعیت است.

وی از راه‌اندازی 200 خانه هلال با هدف ارائه خدمات در نقاط  دورافتاده و صعب‌العبور خبر داد و گفت: اعزام کاروان‌های سلامت به نقاط مختلف استان از دیگر اقدمات داوطلبان جمعیت هلال احمر است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به منظور احیا و تحقق اصل خدمات داوطلبانه، با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر از طریق سازماندهی و بهره‌گیری از توان و مساعدت افراد و اقشار توانمند در سال 1338 تشکیل شده است.

گفتنی است روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان اعلام کرد این جمعیت جشن یلدا را به بیمارستان ها و مراکز نگهداری سالمندان و کودکان بی سرپرست می برد.

بنابر این خبر اعضای سازمان جوانان و سازمان داوطلبان هلال احمر با یک شاخه گل و انار به همراه‌سراها، بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان و کودکان بی‌سرپرست رفته و لحظاتی را در کنار این افراد خواهند بود.

در این خبر طی یک فراخوان اضافه شده  "افرادی که تمایل دارند در طرح یلدانه هلال احمر و شادی این دسته از هموطنان مان سهیم باشند، واژه “یلدانه” را به شماره ۳۰۰۰۲۱۴۷ پیامک نمایند تا داوطلبان و جوانان هلال احمر برای انجام هماهنگی‌های بعدی با آنها تماس بگیرند".

 

انتهای پیام/

 

ادامه اخبار