کد خبر: 87830

هواشناسی استان اعلام کرد:

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز در بعداز ظهر بارش برف وباران در برخی مناطق شمال وغرب استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛حمیده حبیبی رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه آسمان صاف به تدریج شاهد افزایش ابر خواهیم بود گفت:  افزایش ابر از امروز بعدازظهر در سطح استان شاهد خواهیم بود و فردا هم آسمان استان تمام ابریست وبارش برف و باران داریم.

وی ادامه داد: از آخر وقت امشب بارش‌ها از سمت غرب استان آغاز می‌شوند که این بارش‌ها در مناطق کوهستانی به‌صورت برف خواهد بود و به تدریج بیشتر مناطق را در خواهد گرفت.

رییس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمان به وضعیت جوی استان کرمان در روز دوشنبه اشاره کرد و افزود: بارش‌ها در روز دوشنبه در بسیاری از مناطق شمال و غرب استان دور انتظار نیست و این بارش‌ها تا اواخر روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه به دلیل کاهش دما و تداوم هوای سرد احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی در جنوب استان وجود دارد افزود: کشاورزان، باغداران و گلخانه داران برای جلوگیری از کاهش خسارت تمهیدات لازم را بیندیشند.

حبیبی اظهار کرد: گلخانه داران حتما تنظیم سیستم گرمایشی خود را انجام بدهند.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: در حالی نرماشیر در ۲۴ ساعته گذشته با ۲۹ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین روز را پشت سر گذاشته لاله زار با ۸ درجه سانتیگراد زیر صفرسردترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

وی حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام و تصریح کرد: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات ۱۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

 

وی با بیان این مطلب که متاسفانه در هفته قبل بارش قابل توجهی در سطح استان رخ نداده است، تصریح کرد: دمای استان نسبت به هفته گذشته افزایش نسبی دارد و این هفته نسبت به هفته قبل گرمتر خواهد بود.

انتهای پیام/