کد خبر: 87941

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار مردم استان این است که استاندار کرمان با جدیت به دنبال راه‌اندازی این پروژه باشد و مسایل و مشکلات آن را به صورت ویژه پیگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ضمن گلایه مندی از ارائه پیشنهاد حذف پتروشیمی از طرح‌های استان کرمان گفت: افرادی که چنین پیشنهاداتی می‌دهند، یقینا آدم‌های اقتصادی نیستند و افراد سیاست بازی هستند که فقط قصد دارند با ارایه آمار و ارقام مردم و دولت را بفریبند.

وی افزود: انتظار مردم استان این است که دکتر فدایی استاندار کرمان با جدیت به دنبال راه‌اندازی این پروژه باشد و مسایل و مشکلات آن را به صورت ویژه پیگیری کند.

وی با اشاره به نوسانات ارزی و تاثیر آن بر روی اجرای پروژه پتروشیمی کرمان، گفت: در مقطعی به دلیل نوسانات ارز این پروژه متوقف بود.

وی از سختی‌های صدور اخذ مجوز پتروشیمی در کرمان سخن به میان آورد و افزود: مجوز پتروشیمی با درایت و بصیرت مسئولین استانی و کشوری دریافت شد و باید مدنظر داشت که ارزش امتیاز آن به تنهایی بسیار زیاد  و خریداران زیادی دارد.

زاهدی بیان داشت: پتروشیمی قطعا به دلیل نوسانات ارزی در کشور مانند سایر پروژه ها، امروز سودآوری این پروژه به‌اندازه برآورد اولیه که براساس دلار ۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود؛ نیست، اما با این وجود همچنان سودآور بوده و اگر صنایع جانبی نیز در کنار آن احداث شوند حتما شاهد یک تحول بزرگ اقتصادی و کارآفرینی در استان خواهیم بود.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/