کد خبر: 87942

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری:

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: 79 نقطه پرتصادف در کرمان داریم و آماده هستیم که تمام نقاط حادثه‌خیز استان را به دوربین‌های ثابت مجهز کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، فرهاد صالحیان در کمیسیون ایمنی راه‌های استان با بیان اینکه تصادفات در دو شاخص بین‌المللی 100 هزار نفر جمعیت و 10 هزار وسیله نقلیه سنجیده می‌شوند، اظهار داشت: نرخ رشد تردد در محورهای استان کرمان 12.5 درصد است که میزان کشوری آن 4.8 درصد است.

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بیان داشت: 79 نقطه پرتصادف در استان کرمان داریم که 6 نقطه در شمال و محور کرمان و مابقی در جنوب استان است، 700 محور کریدور پر ریسک کشور را شناسایی کردیم که کرمان هم در آنها قرار دارد.

صالحیان لزوم افزایش نظارت پلیس در محورهای دارای بیشترین تردد کرمان – بم، بافت – کرمان، کرمان - رفسنجان و کرمان – سیرجان را اشاره داشت و عنوان کرد: آماده هستیم که تمام نقاط حادثه‌خیز استان کرمان را به دوربین‌های ثابت مجهز کنیم و 50 دستگاه دوربین دستی هم به استان اختصاص داده شود.

وی از انجام هماهنگی‌ها برای تجهیز تمام پلیس راه‌ها به دستگاه‌ جی‌پی‌اس و تبلت جهت درج حوادث و تصادفات روی نقشه خبر داد و گفت: برای ساخت پاسگاه‌هایی که چارت مصوب دارند و زمین آنها هم تملک شده است، آماده هستیم.

فارس

انتهای پیام/