کد خبر: 88035

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه جو روانی بازار باید آرام شود که تعزیرات حکومتی نقش تعیین‌کننده در این زمینه دارد گفت: در روزهای اخیر در بعضی از اقلام که از کالاهای اساسی مردم هستند افزایش قیمت غیر واقعی داشتند که باید نظارت و برخورد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در دیدار انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور با وی با تسلیت ایام فاطمیه(س) و تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: کرمان استانی پهناور است که در تمام زمینه‌ها جای کار دارد.

وی با بیان اینکه معمولا رویکرد دولت‌ها در دو بخش تثبیت اقتصاد است که مربوط به شرایط بحرانی می‌شود گفت: در این شرایط دولت به‌صورت یارانه‌ای اقلامی را در اختیار مردم قرار می‌دهد و بعد از این شرایط دولت باید به سمت تحلیل و نظارت اقتصادی برود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در این شرایط قیمت را بازار تعیین می‌کند، مردم حق انتخاب دارند و بازار خود به خود تنظیم می‌شود افزود: در شرایط تثبیت اقتصادی وظیفه دستگاه‌های نظارتی افزایش پیدا می‌کند که یکی از این دستگاه‌ها تعزیرات حکومتی است.

وی با بیان اینکه مردم به‌صورت خاص از دولت انتظار دارند در بحث بازار و قیمت‌ها ورود پیدا کند عنوان کرد: مردم دولت را مسئول تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها می‌دانند در حالیکه همه در این رابطه مسئول هستند و هر کدام وظیفه‌ای دارند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه در شرایطی که برای کشور ما ایجاد شده است دشمن تلاش می‌کند که بازار ما را دچار التهاب کند افزود: التهاب بازار هم در ذهن مصرف‌کننده و هم تولیدکننده اثر روانی دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد افزایش قیمت کالاهایی هستیم که افزایش نرخ دلار که جهانی است اثری بر تولید آن کالا در داخل کشور ندارد گفت: امروز کار تعزیرات حکومتی بسیار سخت است، میدان وسیع نظارتی دارد و باید به وظیفه خود حساس‌تر باشد.

املم جمعه کرمان با اشاره به اینکه حالت جو روانی حاکم بر بازار باید آرام شود و به شرایط عادی برسد که نقش تعزیرات حکومتی یک نقش تعیین کننده است بیان کرد: در روزهای اخیر در بعضی از اقلام که از کالاهای اساسی مردم هم هستند افزایش قیمت غیر واقعی داشتیم که باید نظارت و برخورد شود.

تسنیم

انتهای پیام/