کد خبر: 88110

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه مدیریت فضای مجازی در شرایط فعلی کشور و جامعه بسیار ضروری است و می‌طلبد اشرافیت اطلاعاتی در همه حوزه‌ها وجود داشته باشد گفت: پلیس فتا استان رتبه برتر در همه زمینه در کشور را کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر در آیین افتتاحیه مرکز پلیس فتا عنبرآباد با بیان اینکه مدیریت فضای مجازی در شرایط فعلی کشور و جامعه بسیار ضروری است و می‌طلبد اشرافیت اطلاعاتی در همه حوزه‌ها وجود داشته باشد اظهار داشت: راه‌اندازی این مجموعه در عنبرآباد لازم و ضروری بود و امیدواریم که این مجموعه بتواند یک امنیت پایدار در این حوزه مهم برقرار کند.

وی با اشاره به اینکه پلیس فتا استان کرمان رتبه برتر را در کشور کسب کرده است، گفت: استان کرمان یکی از استان‌های پهناور کشور است و در بسیاری از رده‌های تخصصی در کشور حرف برای گفتن دارد.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی نیروی انتظامی، پلیس فتا را دارد و مقدمات برخورد با متخلفین را فراهم کرده وموضوع‌هایی که نیاز به رسیدگی داشته باشد را بررسی می‌کند افزود: راه اندازی پلیس فتا براساس نیاز منطقه در هر شهرستان شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول پلیس فتا در پنج شهرستان بزرگ استان کرمان شکل گرفت و شهرستان عنبرآباد هشتمین شهرستانی است که پلیس فتا در آن راه‌اندازی شده است اظهارداشت: استقبال مسئولین شهرستان باعث راه‌اندازی پلیس فتا در شهرستان‌ها می‌شود.

سرهنگ محمود بیدشکی فرمانده انتظامی شهرستان عنبرآباد هم در این آیین اظهار داشت: افتتاح این مجموعه نیاز شهرستان بوده و بیشترین جرائم فضای مجازی را در این شهرستان داشتیم.

نادر ملایی فرماندار شهرستان عنبرآباد هم در این جلسه با بیان اینکه امیدوارم با توجه به راه‌اندازی این مرکز شاهد کاهش جرائم فضای مجازی باشیم تصریح کرد: فضای مجازی هم می تواند فرصت و هم تهدید باشد و باید از این مهم به عنوان فرصت استفاده کنیم.

ملایی خاطرنشان کرد: فضای مجازی شهرستان باید رصد شود و مشکلات آن را گوشزد کنیم و با کسانی که در حوزه فضای مجازی اختلافاتی ایجاد می کنند برخورد جدی شود.

به گزارش تسنیم ستوان دوم محمدجواد بیدشکی به عنوان رئیس پلیس فتا شهرستان عنبرآباد معرفی شد.

انتهای پیام/