کد خبر: 88147

اعلام جزئیات مراسم اعتکاف در کرمان؛

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان با اشاره به اینکه امسال ثبت‌نام از معتکفین از ۸ اسفند‌ماه جاری آغاز می‌شود گفت: ۱۷ مسجد در شهر کرمان برای برگزاری مراسم اعتکاف اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛حجت‌الاسلام علی دوست‌محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: تاکنون دو جلسه ستاد اعتکاف استان در سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان برگزار شده است، همچنین با مسئولان مساجد در استان و شهرستان کرمان جلساتی برگزار شد که در نهایت 17 مسجد در شهر کرمان برای برگزاری مراسم اعتکاف اعلام آمادگی کردند.

وی با بیان اینکه مساجد جامع و امام خمینی‌‌(ره) دو مسجد شاخص و مهم در امر برگزاری اعتکاف در سالهای گذشته بودند گفت: امسال نیز این مساجد جزو مساجدی هستند که در آنها مراسم اعتکاف برگزار می‌شود امام امسال مسجد جامع ویژه خواهران و مسجد امام خمینی‌(ره) ویژه برداران است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان با اشاره به اینکه از 17 مسجدی که اعلام آمادگی کردند در دو مسجد اعتکاف برادران و در 15 مسجد اعتکاف خواهران انجام می‌شود افزود: ثبت‌نام از معتکفین در استان کرمان از 8 اسفند‌ماه جاری آغاز و تا 16 اسفند‌ماه جاری به‌مدت یک هفته انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام از معتکفین مانند سال گذشته به‌صورت الکترونیکی است خاطر‌نشان کرد: متقاضیان باید به سایت الکترونیکی به آدرس https://www.ekr.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند، نام مساجد در سایت ذکر شده است و معتکفین می‌توانند در هر مسجدی که در نزدیکی محل زندگی آنها و یا هر مسجدی که صلاح می‌دانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

دوست‌محمدی با اشاره به اینکه مبلغ ثبت‌نام امسال در شهرستان کرمان 65 هزار تومان در نظر گرفته شده است که این هزینه صرف تهیه غذا در وعده‌های مختلف می‌شود گفت: از شانزدهم تا بیستم اسفند‌ماه جاری نیز ویرایش نهایی ثبت نام‌ها در استان انجام می‌شود و اگر فردی انصراف داد مبلغ ثبت‌نامی برگشت داده می‌شود.

وی با بیان اینکه جلساتی با فرمانداری و دستگاه‌های مربوطه در کرمان برگزار شده تا در جهت تامین امنیت عمومی مساجد همکاری لازم انجام شود افزود: مراسم اعتکاف از سحر 29 اسفند‌ماه سال جاری در مساجد آغاز و تا افطار 2 فروردین ماه سال 98 ادامه دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته در شهرستان کرمان 6 هزار و 184 نفر در مراسم اعتکاف شرکت کردند اظهار داشت: اگر چه امسال در ایام نوروز قرار گرفتیم اما می‌شود آغاز سال جدید را با شرکت در مراسم اعتکاف و با معنویت آغاز کرد و پیش‌بینی می‌شود که تعداد معتکفین افزایش پیدا کند.

وی از برگزاری برنامه‌های جانبی فرهنگی مذهبی برای معتکفان در این ایام خبر داد گفت: تحلیل بیانیه رهبر معظم انقلاب در مورد گام دوم انقلاب اسلامی و همچنین بررسی فرصتها و آسیبهای فضای مجازی از مواردی است که در مراسم اعتکاف مورد نظر است.

انتهای پیام/