کد خبر: 88158

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از تایید حکم آقای عماد حاج‌غنی، محتکر دستگاه‌های گرمایشی در دادگاه تجدید نظر استان کرمان خبر داد و گفت: این محتکر دستگاه‌های گرمایشی در کرمان به دو سال حبس محکوم شد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ‌به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، احمد قربانی با اشاره به جزئیات پرونده عماد حاج‌غنی، محتکر دستگاه‌های گرمایشی در کرمان اظهار داشت: نامبرده به اتهام  اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق احتکار کالای مورد نیاز عموم و اخلال در عرضه آن در شهریور ماه  سال جاری تحت تعقیب قضائی قرار گرفته بود.

وی بیان کرد: محکوم علیه با وجود نیاز مبرم مردم  به وسایل خانگی از جمله پکیج، تعداد 200 دستگاه از این کالا را در منزلی مخفی کرده بود که توسط مامورین کشف و نامبرده به دادسرا معرفی شده بود.

رئیس  دادگاه انقلاب اسلامی کرمان عنوان کرد: شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان مستند به تبصره 1 ماده 2 قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور مصوب 1369 نامبرده را به تحمل دو سال حبس محکوم نموده بود که پس از تایید حکم در دادگاه تجدیدنظر حکم وی قطعی و برای اجرا به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ارسال شده است.

وی تاکید کرد: دستگاه قضائی در وضعیتی که کشور در تحریم ناجوانمردانه از سوی کشورهای استعماری  با یک جنگ اقتصادی روبرو است و برخی افراد سودجو که با هدف ضربه زدن به اقتصاد و گرفتن ماهی از این آب گل‌آلود، اقدام به احتکار کالا‌های ضروری مردم می‌کنند، برخورد قضائی دارد.

قربانی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و در پی نوسانات بازار که تاثیر زیادی در قیمت کالاهای مصرفی و مورد لزوم عموم مردم داشته است و در راستای برخورد ویژه با اخلال‌گران در نظام اقتصادی به این نوع جرائم در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان به صورت ویژه رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/