کد خبر: 88167

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: با توجه به تلاش شبانه روزی نیرو‌های امدادی عضو ستاد بحران استان سیصد و نه روستای سیل زده در کرمان بازگشایی شده است، اما همچنان ۱۶۷ روستا در محاصره هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ مجید سعیدی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: تاکنون راه‌های دسترسی به ۳۹۰ روستا یا منطقه عشایر نشین در جنوب و شرق استان کرمان بازگشایی شده است.

سعیدی افزود: راه دسترسی به ۶۷ روستا در منطقه رودبار جنوب و جازموریان و بیش از ۱۰۰ روستا ومنطقه عشایری در شهرستان ریگان همچنان قطع است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به اینکه آب و برق تعداد زیادی ازاین روستا‌ها هم قطع است گفت:با توجه به اولویت ستاد بحران تلاش برای بازگشایی راه‌های روستایی و رفع مشکل آبرسانی و برقرسانی به این روستا‌ها ادامه دارد.

وی بیان داشت: با توجه به حجم بالای آب در مناطق جازموریان و ریگان همچنان دسترسی به روستا‌ها مشکل است.

سعیدی گفت: با از سرگیری مجدد امداد رسانی امیدواریم تا ظهرامروز تعداد بیشتری از روستا‌ها از محاصره سیل نجات پیدا کنند.

وی از امداد رسانی به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: توسط نیرو‌های امدادی هلال احمر تا کنون نزدیک به ۱۰۰۰ بسته غذایی شامل کنسرو، پتو، موکت، خرما و نایلون توزیع شده است.

وی از توزیع ۲۰ حلقه چادر نیز در یکی از مناطق آسیب دیده منازل درمنطقه رودبار خبر داد.

سعیدی افزود:تا کنون به ۶۴۰ نفر در قالب ۱۳۰ خانوار امدادرسانی شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت:برخلاف هشدار‌هایی که ستاد بحران به مردم در این مناطق داده بود، اما ۱۶ دامدار در جازموریان در محاصره سیل هستند که تنها توانستیه ایم به صورت هوایی به آنان بسته غذایی برسانیم.

وی افزود: تنها راه نجات زمینی این دامداران و دامهایشان فروکش کردن آب است.

اکنون اولویت اولیه ستاد بحران استان کرمان بازگشایی راه‌های روستایی و بازگشایی مسیرهاست.

انتهای پیام/