کد خبر: 88210

رئیس حوزه قضائی فاریاب خبر داد:

رئیس حوزه قضائی فاریاب از انهدام یک باند گسترده جعل اسکناس که به صورت گسترده در چندین استان کشور فعالیت داشته است در این شهرستان خبر داد و گفت: هسته اصلی این باند بزرگ جعل در یکی از استان‌های مرزی واقع در غرب کشور در حال فعالیت بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، علیرضا سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از کسب گزارشی از سوی پلیس اطلاعات شهرستان فاریاب مبنی بر توزیع اسکناس‌های جعلی در سطح بازار، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضائی قرار گرفت.

این مقام قضائی عنوان کرد: در همان ساعات اولیه دو نفر از متهمان در شهرستان فاریاب دستگیر شدند و پس از انجام بازجویی‌های اولیه، عضو دیگر این باند در یکی از شهرستان‌های استان فارس بازداشت شد.

 

سالاری خاطرنشان کرد: پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد هسته اصلی این باند بزرگ جعل در یکی از استان‌های مرزی واقع در غرب کشور در حال فعالیت است که بلافاصله اکیپی از ماموران پلیس اطلاعات به استان کرمانشاه اعزام شدند.

وی افزود: با همکاری فرماندهی انتظامی کرمانشاه خانه تیمی اعضای این باند مورد شناسایی و ضربه قرار گرفت و در این عملیات سه نفر دیگر از اعضای این باند جعل به همراه مقادیر زیادی اسکناس جعلی کشف و ضبط شده است.

 

رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب بیان کرد: احدی  از اعضای این باند در بازجویی‌های اولیه اقرار به جعل انواع مختلف کارت‌های شناسایی از قبیل کارت ملی و شناسنامه کرده است

وی با اشاره به اینکه اعضای این باند کاملا به صورت حرفه‌ای و شبکه‌ای در سطح کشور عمل می‌کرده‌اند و هیچ ردپایی از خود به‌جا نمی‌گذاشته‌اند، گفت: به‌طور مثال عامل توزیع اسکناس در یک استان، هیچ‌گاه عامل مرتبط با خود را به صورت حضوری مشاهده نکرده است.

 

این مقام قضائی تصریح کرد: تاکنون حساب‌های متعدد بانکی از اعضای این باند در استان‌های مختلف کشور از جمله استان البرز شناسایی شده است و با دستور قضائی تمام این حساب‌ها مسدود شده است.

سالاری با اشاره به اینکه دستورات لازم قضائی برای دستگیری سایر عوامل این باند صادر شده است، هشدار داد: دستگاه قضائی با افرادی که اقدام به اخلال در نظام اقتصادی کشور به هر شکی می‌کنند برخورد قاطع و جدی خواهد داشت.

انتهای پیام/