کد خبر: 88364

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان گفت: اولویت ساخت و ساز مدارس و فضاهای آموزشی با تجهیزات و تکنولوژی ویژه مدارس عشایری در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، غلامرضا رجایی در حاشیه دیدار با رئیس آموزش و پرورش عشایری استان کرمان اجرای پروژه‌های آموزشی و پرورش عشایری را از اولویت‌های نوسازی مدارس عنوان کرد و اظهار داشت: محرومیت‌های مناطق عشایری، گستردگی و پراکندگی، سکونت و کاهش کوچ عشایر از جمله شاخص‌هایی است که موجب شده پروژه‌های آموزش و پرورش عشایری در اولویت کاری اداره کل نوسازی مدارس استان قرار گیرند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان تصریح کرد: مدارس عشایری با توجه به اینکه قریب به اتفاق شبانه‌روزی هستند نیاز به فضای خوابگاهی، ورزشی، تربیتی، سلف سرویس و سالن‌های چند منظوره دارند.

رجایی افزود: تاکنون سعی شده در مدارس شبانه‌روزی عشایری این فضاها در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد ولی هنور کمبودهایی در برخی مناطق احساس می‌شود که ضرورت دارد هر چه سریعتر این کمبودها نیز جبران شود.

وی اظهار کرد: دانش‌آموزان عشایری از استعدادهای خوبی برخوردار هستند و نیاز است در راستای اهداف سند تحول بنیادین و برقراری عدالت آموزشی زیرساخت‌های آموزشی در مناطق عشایری مهیا شود.

رجایی تاکید کرد: به همین دلیل اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان اولویت ساخت و ساز مدارس و فضاهای آموزشی و پرورش با تجهیزات و تکنولوژی آموزشی را ویژه مدارس عشایری در دستور کار قرار داده است.

منوچهر امیرتیموری رئیس آموزش و پرورش عشایری استان کرمان گفت: در شرق استان آموزش و پرورش عشایری با مشکلی روبه‌رو نیست و نیاز به ساخت و ساز فضای آموزشی جدید در حال حاضر احساس نمی‌شود.

وی ادامه داد: با مشکلاتی در منطقه جنوب استان مواجه هستیم که به‌صورت مکتوب این نیازها به اداره کل نوسازی اعلام شده تا در صورت تامین اعتبار و مساعدت، تخریب و بازسازی دبیرستان عشایری آیت‌الله خامنه‌ای روستای مردهک عنبرآباد، ساخت خوابگاه مدرسه جدیدالاحداث زینبیه جیرفت و ساخت خوابگاه برای مدرسه عشایری شهید چمران منطقه اسفندقه صورت گیرد.

انتهای پیام/