کد خبر: 88417

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از انهدام باند سارقان خودرو پارک شده در اطراف بیمارستان های شهر کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از ایرنا، یدالله حسن پور در جمع خبرنگاران افزود: این باند سرقت خودروها در کرمان، اقدام به سرقت خودروهای پارک شده همراهان بیماران در حوالی بیمارستان ها می کردند.

وی ادامه داد: این باند سرقت با سوء استفاده از مشغله و دل مشغولی همراهان بیمار و انجام ندادن موارد امنیتی در خودرو توسط صاحبان وسایل نقلیه، اقدام به ربودن خودرو می کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به اینکه سارقان بیشتر خودروهای سواری بخصوص پراید را به سرقت می بردند گفت: این باند سه نفره سرقت خودرو اواخر سال 97 و اوایل سال 98 در شهر کرمان فعالیت می کرد.

وی تاکید کرد: مالخرهای مورد معامله این باند سرقت خودرو در کرمان که حدود 20 خودرو را به سرقت برده بودند در شهرستان های شرقی این استان و سیستان و بلوچستان ساکن بودند.

وی ادامه داد: حدود 12 مورد از خودروهای به سرقت رفته در اطراف شهر کرمان رها شده بود.

وی ارزش مالی کشفیات این باند سرقت خودرو را یک میلیارد تومان اعلام کرد و از مردم خواست هنگام پارک، جوانب احتیاط و ایمنی خودرو را برای جلوگیری از سرقت رعایت کنند.

وی افزود: اگر صاحبان وسایل نقلیه در هنگام ترک خودرو نکات ایمنی را رعایت می کردند و با نصب حتی یک قفل فرمان ساده، از سرقت خودرو جلوگیری می شد.

** کشف 43 هزار لیتر سوخت قاچاق در کرمان

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از کشف 43 هزار لیتر سوخت قاچاق در استان کرمان خبر داد.

یدالله حسن پور از مبارزه با قاچاق سوخت به عنوان وظیفه پلیس یاد کرد و گفت: پلیس آگاهی استان کرمان در راستای این وظیفه خود 2 کامیون را با 22 هزار لیتر و 2 کامیون دیگر را با 21 هزار لیتر گازوئیل در مجموع 43 هزار لیتر سوخت شناسایی و کشف کرد.

وی تصریح کرد: برخورد با قاچاقچیانی که به صورت عمده اقدام به حمل سوخت می کنند به صورت اقدامی عملی در دستور کار پلیس کرمان قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به اینکه 2 مجرم در این راستا دستگیر شده اند گفت: کشفیات پلیس کرمان در بخش سوخت طی سال جاری نسبت به مدت مشابهه سال قبل افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

وی اظهار داشت: این قاچاقچیان که سوخت را در قالب بشکه های 220 لیتری و با عنوان حلال روغن موتور حمل می کردند، پنجشنبه شب گذشته در محور کرمان - بم شناسایی و دستگیر شدند.

انتهای پیام /