کد خبر: 88430

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان از ارائه ۲۰۰ خدمت غیرحضوری تامین اجتماعی تا پایان سال در کرمان خبر داد و گفت: تا پایان امسال تمامی خدمات تامین اجتماعی در کرمان به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به حجم بالای مراجعان به سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: تعداد زیادی از کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی در استان کرمان به صورت غیرحضوری لیست و حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تلاش شده تا بسیاری از خدمات این سازمان به صورت غیرحضوری به بیمه‌شدگان و مراجعان ارائه شود تا از مراجعات غیرضرور به شعب تامین اجتماعی در استان جلوگیری شود گفت: تا پایان سال 200 خدمت الکترونیک به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان کرمان ارائه می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان عنوان کرد: در حال حاضر خدماتی چون مشاهده سوابق بیمه‌شدگان، فیش مستمری‌بگیران، نوبت‌دهی اینترنتی مراکز درمانی، نوبت‌دهی اینترنتی شعب، نمایش بدهی کارفرمایان، پرتابل درمان، کمیسیون پزشکی و ابلاغ الکترونیک به صورت اینترنتی و غیرحضوری ارائه شده و دیگر نیازی به مراجعه به شعب تامین اجتماعی در سراسر استان نیست.

وی با اشاره به اینکه این خدمات تحت عنوان میز خدمت غیرحضوری ارائه می‌شود گفت: تا پایان امسال تمامی خدمات تامین اجتماعی در کرمان به صورت غیرحضوری ارائه شده و بیمه‌شدگان برای دریافت خدمات نیازی به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی ندارند.

حسینی با اشاره به تسهیلات جدید سازمان تأمین اجتماعی در جهت پوشش بیمه‌ای دانشجویان گفت: این طرح به منظور تعمیم و گسترش پوشش بیمه به آحاد افراد جامعه در حال اجراست.

وی با بیان اینکه دانشجویان با ارائه کارت معتبر دانشجویی می‌توانند تحت پوشش بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرند گفت: دانشجویان می‌توانند در قالب مقررات مربوط به قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه بیمه دانشجویان براساس درآمد مبنای پرداخت حق بیمه از ١‌‌‌/١ برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر نخواهد بود عنوان کرد: بیمه دانشجویی همانند بیمه مشاغل آزاد دارای سه نرخ 12، 14 و 18درصد است که دو درصد آن را نیز دولت می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه به تناسب حق بیمه‌های پرداختی این بیمه دارای مزایایی از جمله بازنشستگی، ازکارافتادگی و … است افزود: مشمولین بیمه دانشجویان، در صورت عقد قرارداد و پرداخت حق بیمه از مزایای کوتاه‌مدت و بلندمدت سازمان شامل خدمات درمانی، بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگی، براساس نرخ حق بیمه مورد درخواست بهره‌مند خواهند شد.

حسینی بیان کرد: چنانچه شخص دانشجو صرفاً به تحصیل اشتغال داشته و تحت‌تکفل قانونی پدر و یا مادر باشد، بهره‌مندی وی از خدمات درمانی سازمان به تبع والدین، همزمان با بیمه‌پردازی در قالب بیمه دانشجویی امکان‌پذیر است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان افزود: با توجه به این‌که تحصیل، شغل تلقی نمی‌‌شود درصورتی که دانشجو طبق ضوابط مربوطه مشمول دریافت مستمری بازماندگان باشد، پذیرش درخواست و عقد قرارداد با وی همزمان با دریافت مستمری در چارچوب قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد (بیمه دانشجویی) بلامانع است.

انتهای پیام/