کد خبر: 88435

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: در راستای طرح ملی احداث مسکن در بافت های فرسوده، دولت در مراکز شهرستان های جنوب کرمان تسهیلات کم بهره تا سقف 90 میلیون تومان پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ محمد ساردویی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح برای مالک هایی که خواستار احداث واحد مسکن با تعداد کم هستند مبلغ 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده که 40 میلیون تومان آن با سود 9 درصد و 10 میلیون تومان آن با سود 18 درصد پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: متقاضیانی که قصد استفاده از این تسهیلات را دارند می توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن، از قوانین و مقررات پرداخت و باز پرداخت این تسهیلات اطلاعات کافی را کسب کنند.

ساردویی بیان کرد: مالکانی که در بافت های فرسوده قصد انبوه سازی دارند نیز می توانند برای هر واحد 70 میلیون تومان دریافت کنند، که 40 میلیون تومان آن با سود 9 درصد و 30 میلیون تومان دیگر آن با سود 18 درصد در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان اضافه کرد: چنانچه انبوه سازان قصد احداث ساختمان با فناوری نوین داشته باشند مبلغ این تسهیلات به 90 میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد، که 40 میلیون آن با سود 9 درصد و 50 میلیون تومان آن با سود 18 در صد محاسبه خواهد شد.

وی اظهار داشت: هم اینک با در اختیار گذاشتن زمین های مناسب ساخت و ساز به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراکز شهرستان های جنوبی استان کرمان به غیر از شهرستان جیرفت، احداث مسکن به صورت ویلایی در دستور کار این اداره کل است و در شهر جیرفت برای متقاضیانی که مجوز انبوه سازی دارند زمین برای احداث آپار تمان واگذار خواهد شد.

ساردویی ضمن بر شمردن اهمیت باز آفرینی شهری در بافت های فرسوده گفت: اصلی ترین سیاست دولت تدبیر و امید احداث مسکن در بافتهای فرسوده است.

اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان، مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

انتهای پیام /