کد خبر: 88482

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید بر این مطلب که نیاز به چابک سازی داریم، گفت: چابک سازی لازم از سوی قرارگاه فرهنگی استان قابل ایجاد است و این مجموعه به صورت شفاف و تحت نظر نهادهای نظارتی فعالیت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در شورای فرهنگ عمومی استان کرمان، با اشاره به تشکیل قرارگاه فرهنگی استان، افزود: مجموعه ای که در حال شکل گیری است به مستندی برای نحوه شکل گیری خود نیاز دارد و در این قرارگاه باید روحیه جهادی وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاهی که می خواهد در حوزه فرهنگ کارهای جدید انجام دهد، برای کارهای خود نیاز به بودجه های جداگانه دارد .

امام جمعه کرمان بر استفاده حداکثری از ظرفیت های فرهنگی استان کرمان تاکید کرد و ادامه داد: در قرارگاه فرهنگی نماینده تمامی نهادهای فرهنگی، انقلابی و مردمی حضور خواهند داشت.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی گفت: بودجه قرارگاه فرهنگی در قالب یک طرح سه ساله، قرار است دو سوم از سوی بنگاه های اقتصادی و یک سوم از سوی دولت تامین شود.

وی افزود: نیاز به جریان جدیدی در حوزه فرهنگی وجود دارد و این جریان می تواند قرارگاه فرهنگی باشد و استان کرمان در ایجاد ساختار این قرارگاه و بررسی راه های تامین مالی از سایر استان ها جلوتر حرکت کرده است.

امام جمعه کرمان ادامه داد: پنج مساله کلان در استان کرمان شناسایی شده تا در قرارگاه فرهنگی استان مورد توجه قرار گیرند و در کنار آن مسائل اولویت دار استان در حوزه های مختلف نیز شناسایی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام علی (ع) در فرموده ای به مضمون فرموده اند که هر کس اعمال، رفتار و عملکرد خود را محاسبه کند، حتما سود خواهد برد زیرا با ضعف ها و نقص ها آشنا شده و در صدد رفع آنها بر می آید.

وی با اشاره به این مطلب که مشکل انسانها در جهل و غفلت است، تصریح کرد: انسان به دلیل جهل، ممکن است اقداماتی را انجام دهد که نباید آنها را انجام می داد و مشکل بزرگتر آنجاست که انسان نمی داند اما فکر می کند که می داند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه با تکیه بر علم می توان مشکل جهل را حل کرد، گفت: حل مشکل غفلت موضوعی است که به آسانی انجام نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان، فرصت مناسبی برای محاسبه اعمال، رفتار و عملکرد است زیرا اگر فرد دچار غفلت شود، خسران بزرگی برای او ایجاد می شود.

انتهای پیام /