کد خبر: 88489

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز افزایش ابر، در بعداز ظهر بارش‌های رگباری ، رعد و برق و وزش تند باد‌های لحظه‌ای در سطح استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مریم سلاجقه کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه آسمان استان کمی ابری به تدریج شاهد افزایش ابر خواهیم بود گفت: این بارش‌ها تا روز پنجشنبه در سطح استان وجود دارد.

وی افزود: آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق غربی، جنوب غرب و مرکز استان دور از انتظار نیست.

سلاجقه با اعلام به اینکه به دلیل تند باد‌ها در شرق استان کاهش دید افقی داریم اظهار کرد: رانندگانی که قصد تردد در جاده‌های شرقی استان را دارند با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان کرد:حداکثر سرعت باد روز گذشته در کرمان ۶۰ کیلومتر در ساعت بود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بارش‌ها شب گذشته در شهرستان رفسنجان و حومه آن بوده است گفت: میانگین بارش‌ها ۱۲ میلی متر مربع بوده است.

سلاجقه با اعلام اینکه به دلیل شرایط جوی صعود به ارتفاعات، چرای دام و تردد در حاشیه رودخانه‌ها ممنوع است افزود: از روز پنجشنبه جوی آرام سراسر استان را فرا می‌گیرد.

 

وی اظهار کرد:در حالی فهرج، نرماشیر و ریگان در ۲۴ ساعته گذشته با ۳۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین روز را پشت سر گذاشته اند لاله زار با ۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

سلاجقه حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۱ درجه سانتیگراد اعلام و تصریح کرد: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۲۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

انتهای پیام/